07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » O Kafa: Alevilik Günah
O Kafa: Alevilik Günah

O Kafa: Alevilik Günah

Fatsa’da bir ortaokulda din öğretmeni derste “Alevilik günah” dedi. Öğretmen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve okul yönetimine şikayet edildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü soruşturma başlatılması için girişimde bulunduklarını açıkladı.

Sözcü Gazetesi’nin haberine göre;; Ordu’nun Fatsa ilçesindeki Sakarya Ortaokulu’nda din dersi öğretmeni E.C, derste “Alevilik günahtır” dedi. Öğretmen şikayet edildi. Okul yönetimine şikayet edildiğini öğrenen E.C, sınıfa giderek “Bu sınıfta kimler Alevi?” diye sordu. Bir öğrencinin, “Ben Aleviyim” diye cevap vermesi üzerine C.’nin, “Bu sınıfta konuşulanları ailenizle mi paylaşıyorsunuz?” şeklinde tepkisiyle karşılaştı. Öğrencinin de “Evet, ben her şeyi ailemle paylaşırım” demesi üzerine Öğretmen C.’nin, “Siz kelime-i şahadet getiriyor musunuz?” diye sorduğu dilekçede yer aldı.

Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Cinoğlu: Soruşturma başlattık

-Olayın içeriği açısında bu konu soruşturmalık bir konudur. Soruşturma başlatılması için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yazı yazdık. Maarif müfettişlerinin görevlendirilmesini talep ettik. Biz bu konularda hassas davranıyoruz. Adı geçen öğretmenle de görüştük. Kendisi öyle bir şey demediğini söyledi ama sadece onun beyanıyla hareket edemeyiz.