07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » İzmir’de Terör
İzmir’de Terör

İzmir’de Terör

İzmir’in Bayındır ilçesinde teröristler tarafından yüksek bir kesimden roketatarlı saldırı düzenlendi. Roketatarlardan biri Devlet Hastanesi ve Emniyet Müdürlüğü arasındaki bölgeye düşerken, olayda can kaybı ya da yaralanan olmadı.

Geceyarısı Bayındır İlçesi’nde yüksek bir kesimden kent merkezine doğru roketatarlı saldırı düzenlendi.. İlk belirlemelere göre atılan 3 adet roket mermisinden biri karşılıklı olan Devlet Hastanesi ile Emniyet Müdürlüğü arasındaki alana düştü. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı. Olay yeri güvenlik çemberine alınarak, saldırganların yakalanması için geniş çaplı araştırma başlatıldı. Roketatarlı saldırının hedefinin Emniyet Müdürlüğü olduğu ihtimali üzerinde duruluyor.

Benzer bir saldırı Şubat ayında da düzenlenmişti

Geçen Şubat ayında da Kemalpaşa İlçesi’nde yine yüksek bir kesimden Jandarma Komutanlığı’na PKKlılar tarafından yine yüksek kesimden roketatarlı saldırı düzenlenmiş, roket mermisi bir binanın duvarına isabet ederken saldırıda ölen ya da yaralanan olmamıştı.

3 atış yapıldı

Roketatarlı saldırının ardından bölgede hava destekli operasyon başlatıldı. Emniyet Müdürlüğü’nü hedef alan teröristlerin roketatarları dağlık alandan ateşlediği ancak menzili yetmeyen 3 roketatardan 1’i inşaat malzemeleri satan işyerinin deposunun çatısına, diğeri Bayındır İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Bayındır Devlet Hastanesi arasında bulunan boş araziye, son roketatar da İnkılap Sokak’ta Semih Parmaksız’a ait inşaat halindeki eve isabet etti. Olayda şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı.