07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » İşte Yargının Hali
İşte Yargının Hali

İşte Yargının Hali

Ankara’nın Kazan İlçesi’nde yapılan bir açılış törenindeki görüntü yargının geldiği durumu gözler önüne serdi. Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Çıtlak’ın, AKP’li Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk’ün yanında el pençe divan durdu.

Sözcü gazetesinden Deniz Ayhan’ın haberine göre, AKP’li Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve AKP’liler, bir et lokantasının açılışında buluştu. Açılışa Kazan Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Çıtlak da katıldı. Kırmızı kurdele kesildi, dualar okundu. Mikrofonu alan AKP’li Başkan Ertürk bir de konuşma yaptı. Bu sırada Ertürk’ün solunda duran Başsavcı Çıtlak’ın el pençe divan görüntüsü dikkat çekti.

Kaymakamı sürdürmüştü

AKP’li Belediye Başkanı Lokman Ertürk, geçtiğimiz ay da kaymakam kriziyle gündeme gelmişti.  Ertürk, Eylül 2014’ten beri Kazan’da kaymakam olarak görev yapan Murat Duru ile anlaşamamıştı. Duru yaz kararnamesi bile beklenmeden ilçeden gönderilmişti. Başkan Ertürk bu olay üzerine Facebook sayfasına “Her insan huzur verir. Kimileri gelince, kimileri gidince” yazarak sevincini belli etmişti.

AKP’li başkanın mesajına kaymakamın eşi Elif Duru da sosyal medyadan “Saygıdeğer, yüce şahsiyet, başkanların başkanı büyük başkan L.E sözüm sana! Asla ne bu dünyada ne ahirette huzur bulamayacaksın! Senin göbek adın huzursuzluk” cevabını vermişti.