07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » İstanbul’un Fethi De Dokunulmaz
İstanbul’un Fethi De Dokunulmaz

İstanbul’un Fethi De Dokunulmaz

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde (ADÜ) görev yapan Prof. Dr. Erbay Bardakçıoğlu, İstanbul’un fethiyle ilgili eleştirel paylaşımı nedeniyle açığa alındı.

ADÜ Veterinerlik Fakültesi Zootekni Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Erbay Bardakçıoğlu’nun kişisel sosyal medya hesabından 29 Mayıs’ta yaptığı,  “Bugün muhteşem bir uygarlık olan Doğu Roma İmparatorluğu’nun başkenti Konstantinopolis’in barbar ve bağnaz bir kabile tarafından işgalinin yıl dönümü” paylaşımına AKPliler  linç kampanyası başlattı

erbay1

Tepkiler üzerine sosyal medyadaki paylaşımını silen Prof. Dr. Bardakçıoğlu’na ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan da sosyal medyadan yazdığı, “Terör sevici akademisyenlerimizden sonra Bizans sevici akademisyenimiz de oldu. Bilsinler ki Hira Dağı’nın evlatları Olimpos Dağı’nın evlatlarını mutlak ve yeniden mağlup edeceklerdir” sözleriyle tepki gösterdi.

Rektör Şov

pro1

Prof. Dr. Erbay Bardakçıoğlu hakkında yaptığı paylaşım nedeniyle soruşturma başlatan ADÜ Rektörü Bircan, Bardakçıoğlu’nun açığa alındığını yine sosyal medya hesabından duyurdu.

Mustafa Altıoklar’a Soruşturma

İstanbul fethini eleştiren bir diğer isim yönetmen Mustafa Altıoklar’a dava açıldı. Mustafa Altıoklar sosyal medya hesabından şunları yazmıştı.

mustaf