07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » İşadamının Koruması 2 Kardeşi Vurdu
İşadamının Koruması 2 Kardeşi Vurdu

İşadamının Koruması 2 Kardeşi Vurdu

Beykoz’da, sokak ortasında kurşun yağmuruna tutulan 2 kardeşten biri öldü, diğeri de ağır yaralandı.

Üç kişi oldukları belirlenen saldırganlar olaydan sonra kaçtı. Polis, yaptığı çalışmalarda kısa süre içinde saldırganların kimliğini belirledi. Şüphelilerin, Serkan A. (31), Serdar A. (29) ve ErdalÖ. (27) olduğu belirlendi. Saldırganlardan Serkan A. ile Serdar A.’nın, işadamı Erdal Acar’ın yanında şoför ve güvenlik elemanı (koruma)  olarak çalıştıkları tespit edildi.

erdacar

Beykoz, Çiğdem Mahallesi, Karagöz Sırtı Caddesi üzerinde  meydana gelen olayda, silahlı 3 kişi, Ercan Karakaya (34) ile kardeşi Deniz Karakaya’ya silahlı saldırı düzenledi. Kurşun yağmuruna tutulan 2 kardeşten 9 kurşun yarası alan Ercan Karakaya olay yerinde hayatını kaybederken, Deniz Karakaya da ağır şekilde yaralandı. Saldırganlar ise olay yerine geldikleri otomobille kaçtı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği tarafından yürütülen soruşturmada, olayda hayatını kaybeden Ercan Karakaya’nın daha önceden yaralama ve genel güvenliği tehlikeye düşürmek suçlarından, yaralı kardeşi Deniz Karakaya’nın ise ruhsatsız silah bulundurmak suçlarından polise geliş kayıtları bulunduğu tespit edildi.