07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Hava Kuvvetleri İmamı Galatasaraylı Futbolcularla

Hava Kuvvetleri İmamı Galatasaraylı Futbolcularla

Galatasaray’ın 1994 kadrosundan 6 futbolcunun FEM Dershanesi’nde çektirdiği fotoğraf ortaya çıktı. Fotoğrafta Cemaat’in Hava Kuvvetleri imamı Adil Öksüz ile genel dershaneler sorumlusu ve İstanbul imamı Ahmet Kirmiç de var.

Yeni Şafak’tan Cihat Arpacık’ın haberine göre; Üsküdar FEM Dershanesi’nin çatı katında çekilen fotoğrafta, “FETÖ” yöneticilerinin dışında 6 eski Galatasaraylı futbolcu da var.

resized_40b1d-99fca5f022

Önde en sağında şu an firari olan ve ülkenin dört bit yanında aranan Adil Öksüz bulunuyor. Öksüz’ün yanında ise FETÖ’nün önde gelen isimlerinden biri olan Ahmet Kırmıç var. O dönem FEM Dershanesi müdürü olan Kirmiç daha sonra FETÖ’nün en etkili isimlerinden biri haline geldi. 1994’te çekilen fotoğrafta eski GS’li futbolcular da var. O eski futbolcular Cihat Arslan, İsmail Demiriz, Benhur Babaoğlu, Yusuf Tepekule, Uğur Tütüneker, Arif Erdem ve Soner Tolüngüç. 6 futbolcu da GS’nin 1994 kadrosunda.

Fotoğrafta Öksüz’ün yanında yer alan Ahmet Kirmiç’in bir dönem örgütün spor oluşumuyla ilgilendiği bildirildi. Kirmiç’in, Öksüz ve örgütün Kuzey Irak imamı Talip Büyük ile Fırat Kültür Merkezi’nde çalışan kaydı olduğu tespit edildi. Kirmiç örgütün TSK’ya militan sızdıran ekibini de uzun süre koordine etti.