07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Hastanede Yangın
Hastanede Yangın

Hastanede Yangın

Ankara Numune Hastanesi’nde gece saatlerinde başlayan yangın büyük bir paniğe neden oldu. Hastalar kısa süre içinde başka bölümlere tahliye edildi… Ankara’daki itfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saat süren çalışmaları sonrasında ise yangın kontrol altına alındı ve soğutma çalışmaları başladı.

Alınan bilgiye göre, Altındağ’da, Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin B Bloku’nun çatı katında saat 22:00 sularında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Olayın bildirilmesi üzerine bölgeye gelen itfaiye ekipleri, yangına müdahale etti.

İlk belirlemelere göre, yangında ölen ya da yaralananın olmadığı öğrenilirken, tedbir amaçlı B Bloku’ndaki yaklaşık 100 hastanın diğer bölümlerdeki polikliniklere aktarıldı.

Bu arada, kentteki çok sayıda çekicinin, hastane bahçesinde park halinde bulunan araçların kaldırılması için bölgeye sevk edildiği öğrenildi.

Bakanlık Açıklama Yaptı

Sağlık Bakanlığı ise yaptığı açıklamada, yangının tamamen söndürüldüğünü ve soğutma çalışmalarının yapıldığını bildirdi. Bakanlık açıklamasında ayrıca, “Beyin Cerrahi ve Üroloji servislerindeki 100’e yakın hasta, hastane içerisindeki başka bölümlere tahliye edilmiştir. İhtiyaç duyulması halinde çevredeki hastanelere nakilleri sağlanacaktır” denildi.