07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Hakan Şükür de Kandırılmış
Hakan Şükür de Kandırılmış

Hakan Şükür de Kandırılmış

Eski AKP milletvekili ve milli futbolcu Hakan Şükür, hakkındaki “FETÖ”cü suçlamalarına twitter’dan yanıt verdi. 200 milyon kiralık mal varlığına el konulan, babası tutuklanan ve hakkında yakalama kararı bulunan Hakan Şükür yaptığı açıklamada “sempati duyduğumuz bu hareketin, bugüne bakan ortada ki iddiaları bilebilmemiz imkansız” sözleriyle kendisini savundu.

İşte Hakan Şükür’ün Twitter’dan yaptığı o savunmasından başlıklar;

“Hangimiz bu duyguda değildi ki?”

“Değerli dostlar, yaşadıklarım, hakkımda söylenenler ve yapılanları hiç hakketmiyor ve çok üzülüyorum. Vatan, Bayrak, Millet,Türkçemizin, Milli ve manevi değerlerimizin Dünya’ya anlatılması konusunda birçok devlet büyüğü, sanatçı, siyasetçi ve sporcu gibi sempati duyduğumuz günler yaşadık. Hangimiz bu duyguda değildi ki?”

“Bir sporcu olarak, kimi tanırsınız, neyini bilebilirsiniz, neresinde olabilirsiniz ki yaşananların?”

“Bugün ise bir çok yetkili ve makam sahiplerinin yıllardır farkına varamadığı devlete sızmış bir örgütten bahsediliyor. Biz ise sadece anlam veremediğimiz bir sürecin yargısız infaz kısmını yaşıyoruz. Bir sporcu olarak, kimi tanırsınız, neyini bilebilirsiniz, neresinde olabilirsiniz ki yaşananların? Bütün her şeyin hukuki ve yasal olduğu anlarda yaptığınız bir hayrın, söylediğiniz bir sözün, bugün suç olabileceğini nasıl bilebiliriz ki.”

“Ne Zaman ki siyasete girdim, ki bana göre değildi siyaset…”

“Şeffaf yaşadım, böyle yaptım, iyilik düşündüm. Her zaman yasal olan, halka açık olan ve ihtiyacı olan her yere herkese yardım etmeye çalıştım. Bazen Doğu’daki kardeşime, bazen mahallemde ki komşuma, bazen de bana söylenen, desteğe ihtiyacı olana kimliğine bakmadan yardım ettim. İçimde her zaman bu duygu vardı ve hep huzurluydum. Ne Zaman ki siyasete girdim, ki bana göre değildi siyaset, bu duygum hep devam etti. Yapamadım, beceremedim belki de.. Bir sporcu olarak kıramadım kimseyi ve evet dedim makama ihtiyacı olmadan bu teklife.”

“Ailemin hiçbir ferdinin bahsi geçen Fetö ile hiçbir bağı yok”

“Öyle bazısının anlattığı gibi kimsenin dizinin dibinde, kimsenin dediğini yapan biri değilim. O yüzden hata yapıyor, duygusal davranıyorum. İnanın kanser tedavisinden yeni çıkmış Annem başta, kardeşlerim, eşim ve çocuklarım ile ağır şeker hastası tutuklu Babam’a çok üzülüyoruz. Tamamen başka dünyanın insanları olan Ailemin hiçbir ferdinin bahsi geçen Fetö ile hiçbir bağı yok. Bunu kime sorsanız bilir. Bahsi geçen harekete tamamen karşı olan biri olan ağır şeker hastası Babam, şu anda tutuklu ve hukuken bir şey yapamıyoruz.”

“Seçilmiş Cumhurbaşkanı’na Hükümetine, demokrasimize yapılan hain teşebbüsü Lanetliyor, Şehitlerimize Rahmet diliyorum”

” Kim ne yaptıysa cezasını çeksin inşallah.. Kalbini kırdıklarım varsa hepsinden özür diliyor, haklarını helal etmelerini istiyorum. Faydası olacaksa,yakında ülkemde son dönemlerde yaşananlarla ilgili vicdanen duygu ve düşüncelerimi sizlerle zaman zaman paylaşacağım. Tekrar Seçilmiş Cumhurbaşkanı’na Hükümetine, demokrasimize yapılan hain teşebbüsü Lanetliyor, Şehitlerimize Rahmet diliyorum. Ülkemi, Bayrağımı, Milletimi çok sevdiğimi ve Nasıl temsil ettiğimi söylememe gerek olmadığını düşünüyor, Canım Ülkemin toplumsal barış ile huzura kavuşmasını diliyorum. Allah Devletimi, Ülkemi, Milletimi korusun. Amin..”