07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Hacı Dayı Vatan Savunmasında(!)
Hacı Dayı Vatan Savunmasında(!)

Hacı Dayı Vatan Savunmasında(!)

Gaziantep’te sajallı, şalvarlı yaşlı adam, yanına topladığı gençlerle Japon turistleri “Gavur oğlu gavur, defolun gavurlar” diyerek kovdu. O anlar kameralara da yansıdı.

İşte o anlar;

Facebook’ta yayınlanan ve dün çekildiği belirtilen video görüntüsünde yaşlı, uzun sakallı ve şalvarlı bir kişi, yanına topladığı gençlerle Uzakdoğulu olduğu anlaşılan bir turist grubunun kente gelmesine karşı sözlü saldırıda bulunuyor. Söz konusu kişi, turistleri eliyle uzaklaştırmaya çalışırken, “Buralarda ne geziyorsunuz” diye bağırıyor.

“Gavur oğlu gavurlar sizi”

Bunun üzerine şaşıran ve Türkçe bilmedikleri için karşılık veremeyen turistler, uzaklaşmaya başlıyor. Bağıran kişi yanındakilerle birlikte turistlerin peşinden giderken “Defolun gidin buradan. Yallah. Ahlaksız adamlar. Siz Müslümanları Hristiyan yapıyorsunuz ya! İmansızlar!” diyor. Saldırgan gruptan birinin de “Gavur oğlu gavurlar sizi” dediği duyuluyor.

Turistleri sopayla dövmekle tehdit ettiler

Uzaklaşan turist grubu bir süre sonra durunca, saldırganlar tekrar yanlarına gidiyor. Bu sırada turistlerin yanından geçen temizlik görevlisinin süpürge sopasını almaya çalışan yaşlı adam, turistleri sopayla dövmekle tehdit ediyor. Kendisine tepki gösteren çocuklu bir kadına da ‘Sana ne’ diyerek tepki gösteriyor.