07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » EURO 2016 Maskotunun Adı Seks Oyuncağı Çıktı
EURO 2016 Maskotunun Adı Seks Oyuncağı Çıktı

EURO 2016 Maskotunun Adı Seks Oyuncağı Çıktı

BBC Türkçe^den Emre Temel’in haberine göre; Cuma günü Fransa’nın Romanya’yı 2-1 yendiği maçla açılan EURO 2016 için Paris’e gelenleri karşılayanlardan biri de Süper Victor’du.

16 numaralı Fransa milli takımı forması, kırmızı pelerini ve sihirli ayakkabıları ile kendisi turnuvanın maskotu. Pelerini ve ayakkabıları ona adı gibi süper yetenekler veriyor.

victr3

Süper Victor’un en önemli görevleri, taraftarları eğlendirmek ve futbolu daha da sevdirmek. Ona turnuvanın oynandığı 10 kentte gündüz her an rastlamanız mümkün.
Futbolseverler de kendisi ile selfie çektirmek için yarışıyor zaten.

Adını taraftarlar seçti

EURO 2016’nın maskotunun adını koymak için UEFA’nın resmi sitesinde oylama yapıldı.
107 binden fazla kişinin katıldığı oylama sonucu yüzde 48 oyla maskotun adının Süper Victor olması kararlaştırıldı. Oylanan diğer isimler Driblou ve Goalix’di.
Ancak bu seçim UEFA’yı zor durumda bıraktı. Zira Süper Victor’un internet ortamında satılan bir seks oyuncağının da adı olduğu ortaya çıktı.

Google ya da Amazon üzerinden sipariş vermek isteyen futbolseverler internette arama yaptıklarında farklı sonuçlarla karşılaşabiliyor.

victor

UEFA yetkilileri, maskotun adının, süper yeteneklerinden ve kazandığı zaferlerden geldiğini söylüyor.
Ajanslara konuşan bir UEFA sözcüsü “Söyleyebileceğimiz tek şey, bunları (seks oyuncaklarını) bizim üretmediğimiz” demekle yetindi.