07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » En Fazla “FETÖ” Diye Bağıran Cemaatçiler
En Fazla “FETÖ” Diye Bağıran Cemaatçiler

En Fazla “FETÖ” Diye Bağıran Cemaatçiler

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’den tartışma yaratacak sözler…Bakan Özhaseki  “Kripto FETÖ’cüler asıl AK Parti’nin yönetiminde, bakan düzeyinde var, ben isimleri biliyorum’ diyen hemen bunları başbakana, cumhurbaşkanına söylesin” dedi. Özhaseki için “FETÖ” soruşturmasında tutuklanan işadamı Hacı Boydak “bizi Pensilvanya’ya Mehmet Özkaseki götürdü” demişti.

İşte Hürriyet gazetesine konuşan Bakan Özhaseki’nin o röportajından başlıklar;

“Kripto FETÖ’cüler asıl AK Parti’nin yönetiminde, bakan düzeyinde var, ben isimleri biliyorum’ diyen hiç durmasın hemen bunları başbakana, cumhurbaşkanına söylesin. Saniye geçirmeden paylaşsın. Bugüne kadar kendini saklamış, kurumlarda üst düzeye gelmiş gizli FETÖ’cüler kripto olarak tanımlanıyor. Biz hem hakkında bilgi belge hem de vicdani kanaatle tespit ettiklerimizi atıyoruz. FETÖ’nun sendikasına üye olmuş, çocuklarını onun okullarına göndermiş, bayrak denilen haberleşme sistemi üzerinden konuşmuş olanlar için bir de ‘bu adamı nasıl bilirsiniz’ diye soruyoruz.”

Tutuklu Hacı Boydak: Bizi Pensilvanya’ya Özhaseki götürmüştü

Odatv’de yer alan habere göre, cemaat soruşturması kapsamında tutuklanan Boydak Holding yöneticisi Hacı Boydak, kendilerini Pensilvanya’ya dönemin Kayseri Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin götürdüğünü söylemişti.

İşte cezaevinde kendisini ziyaret eden CHP’li heyete konuşan Hacı Boydak’ın o iddiaları;

“10 yılda bir sefer gittim Belediye başkanı çok ısrar etti, beraber gittik. O beni zorladı, ben üç gün kaldım. Heyette Özhaseki, şu anki genel sekreter İsmail Tamer, Ahmet Öksüzkaya, Hamdi Kınaş, İlham Mirabeyli,Ali Öziş vardı. Ben üç gün sonra döndüm. Esas Washington’a gittik. Ondan sonra 2 saat Pensilvanya’ya gittik. Sonra ben New Jersey’e gittim. Onlar orada okulları gezmeye devam etti. Ben 10 yıldır 1 kez gittim.”