07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Diyarbakır ve Bingöl’de PKK Saldırısı: 5 Şehit
Diyarbakır ve Bingöl’de PKK Saldırısı: 5 Şehit

Diyarbakır ve Bingöl’de PKK Saldırısı: 5 Şehit

Diyarbakır’ın Lice ve Bingöl’ün Karlıova İlçesinde PKK’ya yönelik  operasyonlarda 5 asker şehit oldu. 8asker yaralandı.

Diyarbakır’ın Lice İlçesi Abalı ile Tapantepe bölgeleri arasında oluşturulan üs bölgesinde görev yapan komando timine, PKK’lılarca roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi.

4 şehit 8 yaralı

Saldırıya askerlerin anında karşılık vermesiyle çıkan çatışmada 4 asker şehit oldu, 8 asker de yaralandı. Yaralı askerler helikopterle Diyarbakır Asker Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Bölgeye takviye askerler sevk edilerek, saldırıyı düzenleyen teröristleri etkisiz hale getirmek için hava destekli operasyon başlatıldı.

Cehennem Ormanları’nda mayın saldırısı: 1 şehit

Karlıova’da Cehennem Ormanları’nda süren PKK operasyonlarına katılan güvenlik güçlerinin iki gün önce başlattığı hava destekli operasyonlar d sürüyor. Operasyon kapsamında bugün teröristlerin araziye tuzakladığı mayının patlaması sonucu Afyonkarahisarlı uzman çavuş Kerim Üye şehit oldu.

Bölgede güvenlik güçleri ile PKK’lıları etkisiz hale getirmek için operasyonlarını sürdürüyor. Cehennem Ormanları’nda dün çıkan çatışmada geçici köy korucuları İdris Demir ile Tarık Aydemir şehit olmuştu.