07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Defne Joy Foster Dosyası Açılıyor
Defne Joy Foster Dosyası Açılıyor

Defne Joy Foster Dosyası Açılıyor

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Ahmet Altan’a bir şok daha… Oğlu Kerem Altan’ın evinde ölü bulunan Defne Joy Foster’ın dosyası, Gülen cemaatinin Altan’ı kurtardığı iddiasıyla yeniden gündemde..

Oyuncu ve sunucu Defne Joy Foster, 2011 yılında Yazar Ahmet Altan’ın oğlu Kerem Altan’ın İstanbul-Göztepe’deki evinde yaşamını yitirmişti. Dosya, “Foster’ın ölümünde Kerem Altan’ın etkisi olduğu fakat FETÖ etkisi ile kurtarıldığı” iddiası üzerine yeniden açıldı.

O dönem takipsizlik verilmişti

Sabah’ta yer alan habere göre; Foster’ın ölümü ile ilgili o dönem Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nda soruşturma başlatılmış ve Kerem Altan’ın şüpheli olduğu soruşturmada ölümün solunum yetmezliğinden gerçekleştiği gerekçesiyle dosya takipsizlikle sonuçlandırılmıştı.

Hıncal Uluç Sabah’taki köşesinden Kerem Altan’a destek vermişti

Hıncal Uluç o dönem, Defne Joy Foster’in 2 Şubat 2011 yılında Kerem Altan’ın evinde ölü bulunmasına ilişkin ‘Bu Nasıl Bir Mahalle Baskısıdır?’ başlıklı yazısında “Aldatılan bir koca ve unutulan bir bebek. Ama böyle bir insana öldü diye saygı duymamı kimse benden beklemesin. Defne’nin ölümü tipik bir su testisi su yolunda kırıldı olayıdır….Kerem’in adını duyunca, Gökmen Özdemir’i aradım, Vatan’dan.. Arkadaşı…Sor bakalım kerataya, evli barklı ve çocuklu kadını niye götürmüş evine” dedim. “Sordum bile ağbi” dedi, Gökmen.. “Vallahi daha o gece tanıştık. İkimizin de kafası iyiydi. Gittik işte” demiş, Kerem..Defne’yi nerdeyse “Azize” ilan eden Ayşe kardeşim..” ifadelerini kullanmış ve sert tepkiler almıştı.

Dosya yeniden raftan indirildi

Geçtiğimiz aylarda, “Kerem Altan’ın babası Ahmet Altan’ın, nüfuzunu kullanarak emniyet ve yargıdaki ağabeyler eliyle olayın üzerinin örtüldüğü” iddiasının gündeme gelmesi üzerine, Defne Joy Foster’ın ölümüne ilişkin dosya İstanbul Savcısı Can Tuncay tarafından raftan indirildi. Savcılık gözetiminde uzman polislerce dosya üzerinde yapılan araştırmada, Defne Joy Foster ile Kerem Altan’ın eve gelirken bindikleri taksinin şoförü ile o gece evden kavga ve çığlık sesleri geldiğini belirten Suna Akyıldız isimli kişinin ifadelerinin alınmadığı iddia edildi.