07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Darbecilere Çay İkram Eden de Tutuklandı

Darbecilere Çay İkram Eden de Tutuklandı

15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında İBB’ye gelen askerlere çay ve yemek ikram eden İBB Sivil Savunma Sekreteri baba Mehmet Tunç ve İBB Lojistik Destek Merkezi yöneticisi olan oğlu Ömer Tunç çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

15 Temmuz’daki darbe girişimi sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne gelen askerlere çay ikram eden Belediye’nin Sivil Savunma Sekreteri Mehmet Tunç ve Alibeyköy’de bulunan İBB Lojistik Destek Merkezi’ne giren askerlere yemek hazırlanması talimatını veren merkezin yöneticisi olan oğlu Ömer Tunç tutuklandı.

Öte yandan ortaya çıkan yeni görüntülerde İBB Sivil Savunma Sekreteri Tunç’un 22.42’de belediye binasına girdiği anlar kameralara yansıdı. 23.00 sularında darbeci askerlerin Saraçhane’de bulunan belediye binasına gelmesi ve bina girişinde bulunan güvenlik görevlilerine, Sivil Savunma Sekreteri Mehmet Tunç’u sorduğu görüntülere yansıdı.

Görüntülerle ayrıca, darbeci albay ve belediye görevlisi Mehmet Tunç’un birlikte çay içtikleri anlar da ortaya çıktı.

İşte tutuklatan o görüntüler;

Askerlere yemek hazırlatan oğlu da tutuklandı

Darbeci askerlerin Alibeyköy’de bulunan İBB Lojistik Destek Merkezi’ne girmeleri ve yol kenarındaki duvar dibinde siper almaları güvenlik kameralarına görüntülendi.

İBB Sivil Savunma Sekreteri Mehmet Tunç’un İBB Lojistik Destek Merkezi’nin yöneticisi olan oğlu Ömer Tunç’un da merkeze gelerek dışarıda rehin alınan aşçılara 10 bin kişiye yemek ve pirinç pilavı hazırlamalarının talimatına verdiği öğrenildi.