07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Darbe Operasyonları Medyaya Sıçradı
Darbe Operasyonları Medyaya Sıçradı

Darbe Operasyonları Medyaya Sıçradı

15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlayan  operasyonlar medyaya da sıçradı. 42 gazeteci hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. O isimler arasında Nazlı Ilıcak da var.

TSK içindeki bir grup askerin, 15 Temmuz akşamı darbe girişiminde bulunmasının ardından başlayan operasyonlar devam ediyor. Operasyonlar kapsamında bu sabah yeni gözaltı kararları alındı. Hürriyet gazetesinden Toygun Atilla’nın haberine göre, İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Başsavcıvekili İrfan Fidan’ın talebi doğrultusunda, gazeteci Nazlı Ilıcak hakkında gözaltı kararı verildi. Ilıcak’la birlikte, 41 kişinin daha arandığı bildirildi.

Gözaltı kararı üzerine Ilıcak’ın evine giden polisler, Ilıcak’ı burada bulamadı. İstanbul polisi, Ilıcak’ın Bodrum’da olabileceğini değerlendirdi. Emniyet, Muğla polisi ile temasa geçti.

İşte Sabah’ın haberine göre haklarında gözaltı kararı çıkarılan gazeteciler;

17_d 18_d

5 gazeteci gözaltına alındı

Haklarında yakalama kararı çıkarılan aralarında Nazlı Ilıcak’ın da bulunduğu 42 kişiden 5’i gözaltına alındı.

Gözaltına alınan isimler şöyle: Yakup Sağlam, İbrahim Balta, Seyit Kılıç, Bayram Kaya ve Cihan Acar.

Fatih Yağmur: OHAL bitene kadar teslim olmayacağım

 

Hakkında gözaltı kararı verilen gazeteciler arasında bulunan Fatih Yağmur, Twitter’daki hesabından açıklama yaptı. Yağmur, AKP’ye yakın Sabah gazetesinin yayınladığı ‘gözaltı’ listesini anımsatarak, “Hakkımda gözaltı kararı verilmiş” diye yazdı. Telefonlarını kapattığını dile getiren Yağmur, “OHAL bitene kadar teslim olmayacağım” ifadelerini kullandı.

Bülent Mumay: Üyesi olduğum örgüt TGC’dir

Gazeteci Bülent Mumay’dan da gözaltı kararı hakkında bir açıklama geldi. Twitter hesabından açıklama yapan Mumay, “Üyesi olduğum tek örgüt budur. Ne başka örgüt bilirim, ne başka meslek. Savcılığa gidip yüz yüze de anlatacağım” ifadelerini kullanarak, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üye kimlik kartının fotoğrafını paylaştı.