07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Çevir Kazı Yanmasın…
Çevir Kazı Yanmasın…

Çevir Kazı Yanmasın…

1923’e darbe deyip, laikliğin anayasada olma-ması gerektiğini savunan ve Kanlı Pazar’ın mimarı TBMM başkanı İsmail Kahraman’ın, Che Guevara’yla ilgili olarak kullandığı ifadeler hakkında Meclis’ten bir açıklama geldi. Açıklamada Che’nin hedef alınmadığı, gençlere yerli bir kahramanı rol model almaları konusunda tavsiyede bulunulduğu belirtildi.

TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Bolivya’da, Küba’da, Güney Amerika’da, Arjantin’de faaliyette bulunan bir eşkıya benim liseli gencimin yakasında, göğsünde olamaz” diyen Kahraman’ın gençlere ‘yerli rol modeller seçme tavsiyesinde’ bulunduğu savunuldu.

Kahraman’ın Rize’deki fetih etkinliklerinde yaptığı konuşmanın ardından çıkan haberler sebebiyle açıklama zarureti doğduğunu ifade eden başkanlıktan yapılan açıklama şöyle;

“Sayın Kahraman tarafından gerçekleştirilen konuşmada, Küba Sosyalist Devrimi’nde yer alan bir şahsın değil, kendi milli değerlerimizi özümsemiş, ülkemizin müreffeh ve barış dolu aydınlık geleceğinin teminatı olan gençlerimize, tarihimizdeki binlerce kahraman ve önderin rol model olarak alınabileceği ve takip edilebileceği tavsiye edilmiştir”