07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Caps Kavgası
Caps Kavgası

Caps Kavgası

Fenerbahçe’nin Kasımpaşa’yı 5-1 yendiği maçtan sonra Hürriyet İnternet sitesinde yayınlanan caps ortalığı fena karıştırdı.
ozan

Beşiktaş Kulübü, hurriyet.com.tr’nin yayınladığı “Ozan Tufan – Jelena Karleusa capsi” için çok sert açıklama yaptı:

“Henüz geçtiğimiz hafta Beşiktaş-Benfica maçında taraftarımız ve spor kamuoyunun haklı tepkisini alan hürriyet.com.tr maç ile ilgili haberde geçen ve kullanılan ifadeler nedeniyle Beşiktaş Kulübü ve Büyük Beşiktaş taraftarından özür dilemiş; olayın tamamen servis alınan ajanstan kaynaklandığını belirtmiştir..

Kulubümüz haberde kabul edilemez ifadelere rağmen özürü ve mazereti samimi kabul edip, herhangi başka bir değerlendirme ve eylemde bulunmamıştır..

Ancak hurriyet.com.tr bu defa sadece camiamıza değil, kadına yönelik ayrımcılığa, aile değerlerine, rakip takım taraftarları arasında kin ve nefret uyandırmaya, Doğan Yayın İlkeleri’ne açıkça aykırı olacak şekilde ve bir futbolcumuzun eşi üzerinden ahlaki değerlere dönük, tarafımızca hiçbir şekilde asla kabul edilemez, çok ucuz ve seviyesiz bir yayınla, o capsi yayınlamıştır.

Bu bağlamda Hürriyet’in kurumsal olarak kendi ilkeleri ile çelişen bu yayını yapan ve editöryal sorumluluğu bulunan kişilere dönük yasal ve mesleki etik çerçevesinde yaptırım uygulamaması halinde bütün kurumsal ilişkilerimizi bitireceğimizi, yasal bütün haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı Kamuoyuna duyururuz.”

Hürriyet İnternet sitesindan yapılan açıklamada özür dilendi:

“İnternet sitemizde bu akşam Beşiktaş camiasında büyük bir rahatsızlığa yol açan bir içeriğin yayımlanmış olmasından üzüntü duyuyoruz.
Bu içerik fark edilir edilmez hemen yayından kaldırılmıştır. Söz konusu içeriğin herhangi bir kasıt taşımadan yalnızca dikkatsizlik sonucu yayına konduğu hususunda okurlarımızı temin ederiz.
Dikkatsizliğin sorumluluları hakkında gereken idari işlemler geciktirilmeden yapılacaktır.
Söz konusu yayının hedef aldığı kişiler ve Beşiktaş camiasından özür dileriz.”

Twiterda da caps ile ilgili tepkiler çok sertti

Editör Notu: Hürriyet’in yayınladığı için özür dilediği capsi yayın ilkelerimiz gereği kullanmadık