02 Temmuz 2024 Salı
Ana sayfa » Cadde Sapığı İçin İstenen Ceza Belli Oldu
Cadde Sapığı İçin İstenen Ceza Belli Oldu

Cadde Sapığı İçin İstenen Ceza Belli Oldu

Kadıköy’de 19 yaşındaki Üniversite öğrencisi E.F.B.’ye tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuklanan “Cadde Sapığı” servis şoförü Cengiz A. hakkındaki soruşturma tamamlandı. Savcılık, Cengiz A.’nın “Cinsel saldırı” ve “Nitelikli gasp” suçlarını işlediğini iddia ederek şüphelinin 10 ile 33 yıl arasında hapis cezasına çarptırılmasını istedi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı 24 Ocak’ta meydana gelen tecavüz dehşetiyle ilgili iddianamesini tamamladı.

İddianamede tecavüz ayrıntılarıyla anlatıldı

İddianamede 19 yaşındaki üniversite öğrencisi genç kızın yaşadığı dehşet dakikaları ayrıntılarıyla yer aldı. 03.00 sıralarında üniversite öğrencisi olan E.F.B.’nin Kadıköy’den Bostancı dolmuşlarına binerek sahil yolundaki halı saha civarında inip yalnız olarak sokağa girdiği, bu sırada Cengiz A.’nın genç kızı takip edip elindeki çakı bıçağı ile kolundan tutarak “Korkma bir şey yapmayacağım” dediği, E.F.B.’nin tepki vermesi ve karşı çıkması üzerine “Sesini çıkarma” diyerek bir apartmanın arka bahçesine götürerek genç kıza kaç yaşında olduğunu sorduğu belirtildi.. E.F.B.’nin kendini kurtarmak için 16 yaşında olduğunu söylediği anlatılan iddianamede şüphelinin tehditte bulunarak genç kıza tecavüz ettiği anlatıldı.

Tecavüz ile Birlikte Gasp da İddianamede

Saldırının ardından E.F.B.’den para isteyen Cengiz A.’nın parasının olmadığını söyleyen genç kıza “Eğer bulursam seni delik deşik ederim” dediği belirtilen iddianamede, korkan kızın şüpheliye 65 lirasını verdiği ifade edildi. E.F.B.’nin cep telefonu da gasp suretiyle aldığı belirtilen Cengiz A.’nın “Gel arabaya gidiyoruz” dediği, genç kızın yalvarması üzerine evinin önüne bıraktığı ifade edildi.

Cadde Sapığına 33 Yıla Kadar Hapis İstendi

Kamera kayıtları, genetik moleküler inceleme raporu gibi delillerin var olduğunu belirten savcılık Cengiz A.’nın “Cinsel saldırı” ve “Nitelikli gasp” suçlarını işlediğini belirtti. Her iki suçtan toplamda 10 yıldan 33 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlayan savcılık iddianameyi Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi. Mahkemenin iddianameyi kabul etmesi halinde şüphelinin yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.