07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Binali Yıldırım: Darbe Değil Kalkışma Girişimi
Binali Yıldırım: Darbe Değil Kalkışma Girişimi

Binali Yıldırım: Darbe Değil Kalkışma Girişimi

Başbakan Binali Yıldırım askeri hareketliliği darbe girişimi olarak açıkladı. Kalkışma tanımını yapmayı tercih eden Yıldırım, ordu içindeki grupların kalkışma girişimi yaptığını açıkladı. Binali Yıldırım  girişiminin başarısız olduğunu söyledi..

Başbakan Binali Yıldırım: Asla ve asla bu gibi kalkışmalara müsaade etmeyeceğiz. Darbe demek doğru olmaz. Bunu yapanlar en ağır şekilde bedelini ödeyeceklerdir.

Başbakan Binali Yıldırım, CNN Türk ekranlarına canlı yayınla bağlanarak ‘Bu bir kalkışmadır’ dedi. Başbakan Binali Yıldırım kısa açıklamasında “Belirli bölgelerde devletin emanet ettiği silahları alıp devletin görevlilerine doğrultan sorumsuzca bir takım gruplar var. Bu kalkışmayı yapanın kim olduğuklarını en kısa sürece belileyeceğiz. Bu gruplara karşı güvenlik görevlerimiz harekete geçmiştir.” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, daha sonra NTV kanalına verdiği canlı yayın demecinde “Milletimiz rahat olsun, bu gruplara müsamaha gösterilmeyecek. Emniyet harekete geçti, misliyle karşılık verilecek” dedi.

Başbakan Yıldırım sözlerinde ‘Ucunda ölüm dahi olsa gereken yapılacak’ dedi.