07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Berkin Elvan’ın Katili Bulundu
Berkin Elvan’ın Katili Bulundu

Berkin Elvan’ın Katili Bulundu

İstanbul’da Gezi Parkı Direnişi sırasında ekmek almaya giderken biber gazı fişeğiyle başından yaralanan ve hayatını kaybeden 14 yaşındaki Bervin Elvan’ın katilinin kimliği 991 gün sonra tespit edildi. Tetiği çeken o polis bir kaç gün içerisinde ifade için adliyeye gelecek.

Milliyet Gazetesi’nden Damla Güler’in haberine göre,İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı memur Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, olay günü bir TOMA’ya monte edilmiş kameranın görüntüleri, incelenmek üzere Jandarma Kriminal Laboratuarı’na gönderilmişti.

991 Gün Sonra Katilim Kimliği Tespit Edildi

Geliştirilmiş tekniklerle incelenen görüntülerde, Berkin Elvan’ın vurulduğu bölgede bir komiser ve bir polis memurunun gaz fişeği ateşlediği tespit edilmişti. Yapılan incelemelerde  komiserin atış yaptığı yönün Berkin’in vurulduğu yön olmadığı, ancak polis memurunun Berkin’e doğru atış yaptığı belirlenmişti.

O Polis Başka Bir Kente Tayin Edilmiş

Araştırmasını tamamlayan savcılık şüpheli polis memurunun kimliğine ulaştı. Aradan geçen süre içinde başka bir ile tayin olduğu belirlenen polis memurunun önümüzdeki günlerde savcılık tarafından ifadesinin alınacağı öğrenildi. Polisin kimliği ve görev yeri gizli tutuluyor.