07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Başbakanlık Yarışında Son Hamleler
Başbakanlık Yarışında Son Hamleler

Başbakanlık Yarışında Son Hamleler

Binali Yıldırım’a bir darbe de yeğenden…Oğlunun kumar görüntülerinin ardından İstanbul Ulaştırma Bölge Müdürlüğü’ne atadığı yeğeni Cem Murat Yıldırım’ın rakı alemi görüntüleri ortaya çıktı.

Odatv’den Şahin Çakmaklı’nın haberine göre, Bakan Binali Yıldırım’ın, oğlunun Singapur’da kumar oynarken çekilen görüntülerinin basına yansımasının ardından, bu kez de yine Yıldırım’ın İstanbul Ulaştırma Bölge Müdürlüğü’ne atadığı yeğeni Cem Murat Yıldırım’ın “rakı alemi” görüntüleri ortaya çıktı.

Davutoğlu ekibini suçlamıştı

Binali Yıldırım’ın oğlunun kumar görüntülerinin yayınlanmasının ardından, parti içinde, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yakınlığıyla bilinen MKYK üyesi Ali Sarıkaya’nın suçlandığı haberleri basına yansımış, Davutoğlu’na rakip olarak görülen Yıldırım’ın “başbakan olma” yolunun kesilmesinin amaçlandığı iddia edilmişti.

Yıldırım da bu söylemleri destekler nitelikte kendisine karşı “siyasi bir operasyon” yapıldığına dair “kuşkuları” bulunduğunu söylemişti.Davutoğlu’nun görevi bırakacağını açıklaması da kavganın şiddetini hafifletmedi. Bir yandan Davutoğlu’na yakın gazetelerin kapatılması haberleri gelirken, bir yandan da Erdoğan’a yakın medyada Davutoğlu’nun gönderilmesinin “haklı sebepleri” sıralanmaya başlandı.

 

Yıldırım’ın yeğeni rakı sofrasında

Tüm bunlar yaşanırken aradaki çatlaklardan ilginç sızıntılar yaşanmaya devam ediyor. Kurultay’a sayılı günler kala, “yeni başbakan” ile ilgili tüm kulisler ve ibreler Binali Yıldırım’ı işaret ederken bu kez de Yıldırım’ın yeğeninin “rakı sofrası” görüntüleri ortaya çıktı.

444  OH

Yeğen Cem Murat Yıldırım, yaklaşık iki ay önce İstanbul Ulaştırma Bölge Müdürlüğü’ne atanmış, bu atamanın Binali Yıldırım’ın “torpili” ile gerçekleştiği öne sürülmüştü.  Öte yandan bazı yerel sitelerde yeğen Murat Yıldırım’ın içkili bir barda karıştığı kavgadan dolayı aldığı 4 aylık ceza haberleri de dolaşmaya başladı.