07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Asil Vermedi Vekil Verdi
Asil Vermedi Vekil Verdi

Asil Vermedi Vekil Verdi

Bursa’nın İznik ilçesinde AKP’li Belediye Başkanı otoparkı olmadığı ve sahibinin “FETÖ” bağlantılı olduğu iddia edilen A101’e ruhsat vermedi. Bir günlüğüne vekaleten başkan olan meclis üyesinin ilk icraatı o ruhsatı vermek oldu.

Odatv’den Tayfun Sırman’ın haberine göre, “FETÖ”nün ABD merkezli okul ve derneklerine finansman sağladığı iddiasıyla gözaltına alınan Turgut Aydın’ın sahibi olduğu Akfa Holding’e bğlı A 101 İznik’te şube açmak için yer kiraladı. AKP’li Belediye Başkanı Osman Sargın, Mahmut Çelebi Mahallesi’ndeki dükkana otoparkının olmayışı ve FETÖ iddiaları nedeniyle ruhsat vermeyeceğini söyledi.

1 günlüğüne belediye başkanı oldu ilk icraatı ruhsat vermek oldu

Bayram öncesi İstanbul’da bir toplantıya katılmak üzere ayrılan Başkan Sargın’ın yerine, AKP’li belediye meclis üyesi Yusuf Biçer bir günlüğüne başkan vekili olarak atandı. Başkan vekilliğini fırsat bilen Biçer, Başkan Sargın’ın imzalamadığı açılış ruhsatını imzalayarak A101’e faaliyet izni verdi. Biçer’in tepki çeken kararıyla ilgili olarak “Ben başkan vekiliyim imzaladım” demesi dikkat çekti.

Dükkan amcasının oğlu

Öte yandan bir günlük başkanlık yapan Biçer’in ruhsat verdiği dükkanın, amcasının oğluna ait olduğu öğrenildi.

a101