07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Akın Öztürk Nasıl Bu Hale Geldi?
Akın Öztürk Nasıl Bu Hale Geldi?

Akın Öztürk Nasıl Bu Hale Geldi?

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ işkence gördüğü iddia edilen Akın Öztürk’le ilgili konuştu.Bozdağ, “Akın Öztürk’ün helikopteri vuruluyor. Yukarıdan inişe zorlanıyor, atış yapılıyor. Havaalanı, Akıncı Üssü kontrol altında. O zaman iniş sırasında bir yaralanma. Yüzündeki ve kulağındaki darbeler bu olayla alakalı” dedi.

Bozdağ, A Haber’de katıldığı canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.İşte Bozdağ’ın o açıklaması;

“Uluslararası Af Örgütü’nün işkence iddiası doğru değil”

“Uluslararası Af Örgütü’nün bu açıklaması gerçeğe dayanmamaktadır. Zira darbenin başarısız olmasının hemen akabinde Fetullahçı Terör Örgütü ve ona müzahir olan çevreler, gözaltına alınan askerlere ve diğer darbecilere kötü muamele yapıldığına dair birtakım haberler yaymaya başladı. Ben çok net ifade ediyorum, gözaltına alınırken kişiler, sağlık kontrolünden geçiriliyorlar, ondan sonra durumu tespit ediliyor. Yüzünde, gözünde, elinde, ayağında, vücudunda herhangi bir yerinde yara bere var mı tespit ediliyor, ayrıca hastalığı var mı o da tespit ediliyor, ona göre gözaltına alınıyor. Gözaltından çıkarken de yine durumu raporla tespit ediliyor ki bu tür işkence, kötü muamele iddiaları olduğu zaman devletin de buna cevabı olsun. Bir defa bu raporlar açık ve net ortada. Bunların hiçbirisi bu iddiaları doğrulamıyor, aksine yalanlıyor.”

“Öztürk’ün helikopteri vuruldu”

“Akın Öztürk’ün helikopteri vuruluyor. Yukarıdan inişe zorlanıyor, atış yapılıyor. Havaalanı, Akıncı Üssü kontrol altında. O zaman iniş sırasında bir yaralanma. Yüzündeki ve kulağındaki darbeler bu olayla alakalı. Ama bunu ne yapıyorlar, sanki Akın Öztürk’e kötü muamele ve işkence yapılmış gibi yansıtmaya çalışıyorlar, birtakım iftiralar yayılıyor. Öztürk de kendisine sorulduğunda bunun nereden kaynaklandığını açıklayabilir. ”