07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Aile Hekimlerine Fişleme Formu
Aile Hekimlerine Fişleme Formu

Aile Hekimlerine Fişleme Formu

15 Ağustos darbe girişiminin ardından ülkede adeta cadı avı başlatıldı. Öyle ki, artık insanlar ihbarcılığa zorlanıyor. İstanbul Esenler’de aile hekimlerine hem kendini, hem arkadaşını ihbar etmesi için soru formları gönderildi. 

Cumhuriyet gazetesinden Sibel Bahçetepe’nin haberine göre, Aile hekimleri arasındaki cemaat yapılanmasının tespiti için hekimlere “Fethullahçı Terör Örgütü ile ilgili beyan formu” adıyla 5 soruluk formlar gönderildi. İstanbul Esenler’deki bazı aile hekimlerine yollanan formda, aile hekimleri arasındaki cemaat örgütlenmesinin tespit edilmesinin amaçlandığı, cemaate yakın olan personelin tespiti için ilgili formların doldurulması gerektiği belirtiliyor. Soruların yanıtlanıp özel bir zarfla kendilerine iletilmesi de istendi. Tüm aile hekimlerine de gönderildiği tahmin edilen ve üzerinde “Fethullahçı Terör Örgütü ile ilgili beyan formu” yazan 5 soruluk formda, kurumun adı, personelin adı, soyadı, görevi, TC kimlik numarası, ikamet adresi gibi bilgileri de yer alıyor.

form

İşte o ihbar ve itiraf soruları;

-Bank Asya Bankası’nda hesabınız var mı? Hesabınızı kapattıysanız hangi tarihte kapattınız?

– Siz FETÖ/PYD okullarında okudunuz mu ya da çocuklarınız okudu mu?

– Zaman, Sızıntı ve Gonca gibi gazete ya da dergilere üyeliğiniz var mı? Var ise hangi tarihte sonlandırdınız?

– Yurtdışına çıktınız mı? Çıktıysanız hangi amaçla ve tarihte çıktınız?

– Çalıştığınız kurumda (FETÖ/ PYD aidiyeti, iltisakı ve irtibatı olduğunu bildiğiniz personelin olup olmadığına dair beyanınızı yazınız…

Bank Asya’da hesabı olan fişleniyor

Formdaki sorulardan ikisinin milyonlarca mudisi olan Bank Asya ile el konulmadan önce 1 milyonu aşkın tirajı bulunan Zaman Gazetesi’yle ilgili olması ileriki dönemde sorgulamanın alabileceği boyutları da gözler önüne seriyor.

Valilik: Formlar ilçe kaymakamlığının münferit kararı

İstanbul Valiliği’nden dün yapılan açıklamada, formların ilçe kaymakamlığının münferit uygulaması olduğu belirtildi. Sağlık Bakanlığı da aile hekimlerine yönelik böyle bir uygulamalarının olmadığını kaydetti.