07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » ABD Yine Uyardı: 20 Mart’a Dikkat!
ABD Yine Uyardı: 20 Mart’a Dikkat!

ABD Yine Uyardı: 20 Mart’a Dikkat!

ABD Büyükelçiliği  Kızılay saldırısından iki gün önce, Ankara’ya yönelik terör saldırısı için internet sitesinden uyarı yapmıştı..Şimdi tarih vererek Türkiye’deki şirketlerine yazı gönderdi…20 Mart için terör saldırısı olabilecek yerler konusunda vatandaşlarını uyardı.

Habertürk Gazetesi’nin haberine göre, ABD sermayeli şirketlere gönderilen istihbarat notunda, 20 Mart için terör saldırısı uyarısında bulunuldu. Söz konusu notta, devlet ve hükümet binaları gibi terörün hedefi olabilecek yerlerden uzak durulması istendi; kamu binaları, askeri yerleşkeler, diplomatik misyonlar, meydanlar, ibadet yerleri ve turistik yerler gibi lokasyonlara yönelik tehlikeye dikkat çekildi.

Nevruz’a dikkat!

Notta, Nevruz’un hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle olayların artabileceğine işaret edilirken, “Gruplaşmanın oluştuğu her yerden uzak durun. Hedef olabilecek yerlerden (hükümet tesisleri, elçilikler, AVM’ler gibi) uzak durun. Yol güzergâhlarınızı bu hafta için yapılacak ikazlara göre değiştirin/ayarlayın. Ailenizi ve yakınlarınızı durumdan haberdar edin” denildi.