07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » 1 Özür 2 Fatih Terim
1 Özür 2 Fatih Terim

1 Özür 2 Fatih Terim

A Milli Futbol Takımının Antalya Arena’da Kosova’yı 2-0 mağlup ettiği maçın ardından Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim konuştu. Terim “Özür dileme” tartışmasına ilişkin açıklama yaptı. 30 Ağustos 2016’da  “Hata benim üzerimden Türk halkına yapılmıştır. Özür makamı ben değilim, Türk halkıdır” diyen Terim dün akşam “Kendime ait özür istemedim.  Türk halkından özür dilensin demedim, kimseye zaten ben zorla özür diletemem” dedi

İşte Fatih Terim’in o iki açıklaması;

12 Kasım 2016 yani dün akşamki açıklama;

“Ağustos ayında benim beyanım çok açık ama iyi okunmamış ve televizyonda iyi takip edilmemiş. İsterseniz dağıtılsın size iyi bakın. Ben kendi adıma İspanya maçı sonrası üzgün olduğumu söyledim. Kendime ait özür istemedim. Üçüncü olarak Türk halkından özür dilensin demedim kimseye zaten ben zorla özür diletemem. Ben özür dilemeyenleri milli takıma almam demedim lütfen bir kez daha okuyun. Ben 2016’da özür dilediğim gibi 2018’de sorumluğunu üzerime alıyorum. Kimsenin alamayacağı bir kararla dört maç için kadro kararı verdim. Ben bu bedeli ödemeye hazır olduğumu belirttim. Eğer halktan özür dilemezseniz kadroya almam demedim.”

Fatih Terim’in 30 Ağustos 2016 tarihli açıklaması 

“EURO2016’nın sorumlusunun kendim olduğumu açıklayıp, tüm halkımdan özür dilemiştim. Herkes üzerine düşeni yapacak demiştim. Ben üzerime düşen görevi yaptım. Ben size ne söylediysem yaptım. Ancak sayın başkanımız yaptığımız görüşmenin ardından tekrar sorumluluklara devam etmeye önümüzdeki Dünya Kupası’nın planlamasını yapmaya başladık. Bana yakışanı yapmakta hiç tereddüt etmedim. Bundan emin olabilirsiniz. Benim kimseyle kişisel bir problemim yok. Zaten hata bana yapılmadı. Hata Türk halkına yapıldı. Eğer birileri özür dileyecekse bu makam ben değilim. Türk halkından özür dilenmelidir. Milli takımın kapısı kendini bu formayı giyme şerefine hazır ve istekli olan, takımın bir parçası olmak isteyen her oyuncuya açıktır. Sadece bugün değil, yarın da açık olmaya devam edecektir.”