07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Aziz Yıldırım ve Alex Polemiği
Aziz Yıldırım ve Alex Polemiği

Aziz Yıldırım ve Alex Polemiği

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile eski futbolcu Alex de Souza arasındaki tartışma devam ediyor.

Başkan Aziz Yıldırım’ın Alex ile ilgili açıklamasının ardından Brezilyalı futbolcudan da cevap gecikmedi.

AZİZ YILDIRIM’DAN SERT YANIT
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Alex de Souza’nın prim iddialarına resmi siteden çok sert yanıt verdi.

Yıldırım, “Sevilla ile deplasmanda oynadığımız karşılaşmanın devre arasında soyunma odasına inmedim. Alex Brezilya basınına yaptığı açıklamada Sevilla maçıyla ilgili olarak da takıma ve kendisine prim ödemesi yapılmadığı iftirasını ortaya atmıştır.

Kulüp resmi kayıtlarında da yer aldığı üzere futbolculara , Sevilla maçı ile ilgili olarak 01 Nisan 2008 tarihinde toplam 1 milyon 50 bin Amerikan doları prim dağıtılmıştır.

Bu kapsamda teknik heyetin belirlediği oranlar doğrultusunda Alex’e de 42.020 USD ödeme yapılmıştır.” dedi.

“KULÜBÜMÜN BİRÇOK KUPA KAZANMASINI İSTİYORUM”
Alex ise Instagram hesabından Aziz Yıldırım’a belgeler ile karşılık verdi. Brezilyalı futbolcunun yaptığı açıklama şu şekilde:

“Aziz Başkan, 2004-12 yılları arasında büyük bir tarih yaşadık. Bazı anları olumlu bazı anları olumsuzdu. Ama hayat da böyledir zaten ve spor da farklı değildir. Şimdi ben Brezilya’da döneminizde kulübümün bütün sporlarda birçok kupa kazanmasını istiyorum.

Fenerbahçe ile bizzat para konusunu sadece 2011-2013 dönemi sözleşme yenilenmesinde konuştum. Daha öncesi ile hep Juan Figer ilgilendi. Kulüpten hakkım olmayan bir Cent bile istemedim, ama kulüp ve başkanın taahhüt ettiğinin de hesabını sordum.

Belki kendisi para ile performans artırabileceğini düşünüyordu ama benimki hiç paraya bağlı değişmedi. Trivela sitesinde benim röportajımı nasıl tercüme ettiler bilmiyorum ama sadece Sevilla maçı devre arasında olan bir olayı anlattım.

“OLUMLU ŞEYLERİ AKLIMDA TUTMAK İSTİYORUM”
Beni devamlı itham ettiği gibi parayı düşünen birisi olsaydım, beni göndermek istediğinde Türkiye’de kalmayı seçerdim ya da hala futbol oynuyor olurdum. Hikayeler anlatılır ve herkes duymak istediği şeklini duyar.

Başkan, benim imzam 2004 yılında gelirken attığım ve 2012 yılında ayrılırken attığımla aynı, hiç değişmedi. Bakın ve ne sonuç çıkarılması gerekiyorsa çıkarın. Size mutluluklar dilerim Başkan. Ben olumlu şeyleri aklımda tutmak istiyorum.

Kulübümün hep en iyi olmasını dilerim. Fenerbahçe’nin katıldığı bütün turnuvaları kazanmasını umarım.