07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » 1o Bin Dolar, 1 Çocuk, 1 İntihar Eylemi
1o Bin Dolar, 1 Çocuk, 1 İntihar Eylemi

1o Bin Dolar, 1 Çocuk, 1 İntihar Eylemi

Afganistan’ın Faryab kentinde üzerindeki bomba düzeneği ile birlikte  güvenlik güçlerine teslim olan 12 yaşındaki çocuğun ifadeleri kan dondurdu.

intihar-eylemcisi-çocuk

Polise verdiği ifade kendisinin ailesi tarafından Taliban’a satıldığını belirten ve güvenliği nedeniyle ismi açıklanmayan 12 yaşındaki intihar saldırganı çocuk, saldırılması istenen polis merkezine teslim oldu. Polis kamerasına verdiği ifadede ‘Taliban’ın ailesinden teslim aldıktan sonra aylarca eğitim verdiğini belirten çocuk “Götürdükleri kampta benim gibi onlarca çocuk vardı. Hepimize Allah yolunda ölünce cennete gideceksiniz. Öldüreceğiniz insanlar kafir, onları öldürmek Allah yolunda en güzel ibadettir diyorlardı. Bir gün bana da üzerimdeki bombalı yeleği giydirerek polis karakoluna saldırmamı istediler. Ama ben bunu yapmak istemedim ve teslim oldum” dedi.

Polis Müdürü, “Faryab ili Kaysar ilçesinde polise teslim olan 12 yaşındaki çocuğun ailesi tarafından Taliban’a para karşılığı satıldığını öğrendik. Çocuğun ifadeleri çerçevesinde aile hakkında soruşturma başlatıldı. Konuyu derin bir şekilde araştırıyoruz. Taliban adına pazarlığı kimlerin yaptığını tespit ederek gerekli işlemleri yapacağız” diye konuştu.