07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Yüksekova’ya moral ziyareti

Yüksekova’ya moral ziyareti

HAKKARİ Valisi Yakup Canbolat, sokağa çıkma yasağı ve operasyonların sürdüğü Yüksekova İlçesi’ni ziyareti etti. Operasyonu yürüten yetkililerle görüşen Vali Canbolat, operasyona katılan güvenlik güçleriyle yemek yiyip sohbet etti. Valilik, bu ziyaretin fotoğraflarını resmi internet sitesinden yayımladı.

Hakkari Valisi Yakup Canbolat, yanında Hakkari Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahit ile birlikte helikopterle Yüksekova İlçesi’ne gitti. Vali Canbolat, Yüksekova 3’üncü Piyade Tümen Komutanlığı’nda Yüksekova Kaymakamı İbrahim Çenet, 3’üncü Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Halil İbrahim Ergin, Hakkari Emniyet Müdürü Resul Holoğlu, Yüksekova Cumhuriyet Başsavcısı Turgut Türkmen ve Yüksekova İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Çağrı Şentürk tarafından karşılandı.

Yüksekova 3’üncü Piyade Tümen Komutanlığı’nda operasyonla ilgili yetkililerden brifing alan Vali Canbolat, daha sonra beraberindekilerle birlikte operasyonda görev alan güvenlik güçleriyle yemekte buluşarak sohbet etti.

OPERASYONLARDA İYİ BİR NOKTADAYIZ

Yürütülen operasyonla ilgili açıklama yapan Vali Canbolat, “Vatanın birliği, dirliği için görev yapan bütün güvenlik güçlerine kuvvet ve başarı diliyorum. Hepsini tebrik ediyorum” dedi.

Operasyonların çok başarılı yürütüldüğünü belirten Vali Canbolat, konuşmasında şunları söyledi:

“Hakikaten çok başarılı bir şekilde operasyonu yürütüyorlar. Onlara Allah güç, kuvvet, memleketimize de birlik, dirlik ve bütünlük versin. Şu an itibarıyla operasyonda gayet iyi bir noktadayız. Bugün için söylenmesi gereken şey, operasyonda iyi bir noktaya geldik. Yüzde 40’lar civarındayız şu an itibarıyla. Ümit ediyoruz ki önümüzdeki günlerde bu daha da hızlanacak. Başarılı bir şekilde de operasyonumuzu bitireceğiz. Çok sayıda hendek, barikat ve el yapımı patlayıcılar var. Ama güvenlik güçlerimiz tedbirli bir şekilde onların üzerine gidiyor ve patlatıyor. Çok sayıda el yapımı patlayıcı tespit edildi.”

Behçet DALMAZ/HAKKARİ, (DHA)