07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Turizme kapılarını kapattı

Turizme kapılarını kapattı

NEVŞEHİR'in Nar Beldesi'nde bulunan yaklaşık 21 yıldan bu yana Türk turizmine hizmet veren 4 yıldızlı Peri Tower Otel turizm sezonun kötü gitmesiyle faaliyetlerini geçici olarak sonlandırdı.

Otel Genel müdürü Nazif Demir, son yıllarda Türk turizmindeki sıkıntıları hep birlikte aşmaya çalıştıklarını söyledi. Demi, Türkiye’ye taleplerin düşük olması ve bölgedeki yatak sayısını fazlalığı ve birçok etkenden dolayı olumsuz sezon sonunda faaliyetlerini durdurduklarını belirterek şöyle dedi:

“Edindiğimiz tüm belirtiler 2017 yılının 2016 yılını bile aratacak derecede sıkıntılı olacağı yönünde. Bu güne kadar öz sermaye desteğimizin katkısı ile misafirlerinizi en iyi şekilde ağırlamaya çalıştık. Ekibimizin hepsini 2016 sezon sonuna kadar tüm olumsuzluklara rağmen mağdur etmeden, işsiz bırakmaktan kaliteli hizmetimizden ödün vermeden, Kapadokya ve Türkiye turizminin geldiği nokta içimizi kan ağlatsa da elimizden gelenin en iyisi ile hem ekibimiz hem de sizleri mutlu etmeye özen gösterdik. Kapadokya da 21 yıldır hizmet veren Peri Tower Hotel olarak çok zor bir karar almış bulunmaktayız. Kasım 2016 sonunda faaliyetimizi sonlandıracağız. 2018 Nisan ayına kadar kesinlikle kapalı kalacağız.”

Sinan KORKMAZER/NEVŞEHİR, (DHA)