07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Tüfeğinden çıkan saçmalar, Ak Parti Başkanlığı’na isabet etti

Tüfeğinden çıkan saçmalar, Ak Parti Başkanlığı’na isabet etti

BOLU'da rastgele havaya ateş açan alkollü Mustafa Ö'nün tüfeğinden çıkan saçmalar, Ak Parti İl Başkanlığı binasının camına ve tabelasına isabet etti.

Olay, saat 23.00 sıralarında kentin en işlek caddesi olan İzzet Baysal’da meydana geldi. Bir köy kooperatifi derneğinin başkanı olan Mustafa Ö., 16 ANV 78 plakalı otomobilini cadde üzerinde park edip aşağı indi, tüfeğiyle rastgele havaya ateş açtı. Geçirdiği bir kaza nedeniyle bir kolu dirsekten itibaren olmayan Mustafa Ö.’nün tüfeğinden çıkan saçmalar, Ak Parti İl Başkanlığı binasının tabelası ve camına isabet etti. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen polis ekipleri, Mustafa Ö.’yü gözaltına aldı. Yapılan kontrollerde, Mustafa Ö.’nün 2.50 promil alkollü olduğu belirlendi.

Mustafa Ö.’nün, ifadesinde cadde üzerindeki restorana borcu olduğu için havaya ateş açtığını, aynı zamanda engelli aracına da eksik belge nedeniyle el konulduğunu söylediği belirtildi.

Olay yerine gelen AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay polislerden bilgi aldı. Gazetecilere açıklama yapan Doğanay, “Bu partimize yapılan bir saldırı değildir. İçeride partililerimiz de olabilirdi. Hepimizi Allah korudu. Şahsın alkollü olduğunu öğrendik. Polis ekipleri gerekli incelemeyi yapıyor” dedi.

Murat KÜÇÜK/BOLU, (DHA)