07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Şırnak Belediyesi: Ailelerle görüştük, cenazeleri alamayız

Şırnak Belediyesi: Ailelerle görüştük, cenazeleri alamayız

ŞIRNAK Belediyesi, kendilerinden cenazeleri almasını isteyen Şırnak Devlet Hastanesi'ne yazı yazarak, ailelerin cenazelerini Cizre ve Silopi'de defnetmek istediğini; bu iki ilçede sokağa çıkma yasağı nedeniyle bunun mümkün olmadığı için cenazeleri alamayacaklarını bildirdi.

Şırnak Devlet Hastanesi yönetimi belediyeye bir yazı yazarak, morgda yer kalmadığı için ailelerle görüşülüp bekleyen cenazelerin alınıp defnedilmesini istedi. Belediye, bugün Devlet Hastanesine gönderdiği cevap yazısında, görüşülen ailelerin cenazelerini Cizre ve Silopi’de defnetmek istediğini, iki ilçede devam eden sokağa çıkma yasağı nedeniyle şartların define uygun olmaması nedeniyle belediyenin yapacak bir işlemi olmadığını belirtti. Şırnak Belediye Eş Başkanı Serhat Kadırhan, ailelerin isteği doğrultusunda hareket edeceklerini, bu nedenle cenazelerin alınıp Şırnak’ta defnedilmesinin mümkün olmadığını söyledi.

ŞIRNAK MERKEZDE 2 CENAZE ALINAMADI

Şırnak merkez Dicle Mahallesi Orman Müdürlüğü bahçesinde 4 gün önce çıkan çatışmalar sırasında vurulan 2 kişinin cenazelerinin 4 gündür olay yerinden alınamadığı belirtildi.

Şırnak Belediye Eş Başkanı Serhat Kadırhan, “Bize gidip cenazeleri alabileceğimiz söylendi. Ancak, cenazelerin bulunduğu bölgede zırhlı araçlar var yani çatışma yaşanan bölge. Güvenlik sağlanmadan biz almaya gitsek ve ateş edilse ne olacak. Maalesef bundan dolayı cenazeler 4 gündür Orman Müdürlüğü bahçesinden alınamıyor” diye konuştu.

Ferit ASLAN/ŞIRNAK, (DHA)