07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Sinan Oğan: Hangi yüzle yüksek ücret karşılığı Kezban Hatemi’den görüş istersiniz?

Sinan Oğan: Hangi yüzle yüksek ücret karşılığı Kezban Hatemi’den görüş istersiniz?

MHP'de genel başkan adaylarından Sinan Oğan, Genel merkezin 8 Nisan’daki mahkeme kararını etkilemek için çalıştığını ve Kezban Hatemi'den görüş istendiğini ileri sürdü. Oğan, "Yüksek ücret ödeyip Kezban Hatemi’lerden hangi yüzle gidip bu davayı ertelemek için görüş istersiniz?" diye sordu.

Çeşitli ziyaretlerde ve düzenlenen toplantıya katılmak üzere Tokat’a gelen Sinan Oğan, partililer tarafından karşılandı. Sinan Oğan, önce Zile ilçesini ziyaret etti ardından konvoyla kent merkezinde gelen Sinan Oğan 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayında düzenlenen toplantıya katıldı. Çok sayıda partilinin karıldığı toplantıda Sinan Oğan, ‘Bozkurt Sinan’ sloganları ile karşılandı.

Sinan Oğan, Tokat’ta MHP’nin bir milletvekilinin dahi olmadığını, 1 Kasım seçimlerinde 7 Haziran seçimlerine göre 2 milyondan fazla oy kaybettiğini belirterek, “Buna elbette sessiz kalamazdık. Türk milliyetçilerinin PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin dahi gerisinde kalmasına sessiz kalamazdık. Türk milliyetçilerinin gerçek gücü bu değil” dedi.

Sorunun, yorulmuş genel merkez yöneticilerinde olduğunu ileri süren Oğan, “Bugün hala genel merkezde oturarak bu partiyi iktidar yapacaklarını düşünüyorlarsa, bizim bilmediğimiz ellerinde sihirli bir formül varsa bunu bizim ile paylaşırlarsa emin olun ki ülkümüzün iktidarı için biz partimizi iktidar yapmak için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır ülkücüleriz. Eğer ellerinde 19 senedir bulamadıkları ve bugün keşfettikleri sihirli bir reçete varsa buyursunlar bunu açıklasınlar” diye konuştu.

Genel merkezin 8 Nisan’da ki mahkeme kararını etkilemek için bir hukukçuya başvurduğunu ileri süren Sinan Oğan, şunları söyledi:

“Mahkemenin yapılmaması veya ertelenmesi için bir hukukçudan yüksek ücret karşılığı görüş alıyor. Değerli arkadaşlar bu ülkede ülkücü hukukçu yok mu sizce. Peki bu ülkede Patrikhanenin hakkını savunan, akil adamlar heyetinde olan, ‘Beni kesseler AK Parti’den başkasına oy vermem’ diyen Kezban Hatemi’lerden hangi yüzle gidip bu davayı ertelemek için görüş istersiniz? Hangi yüzle bu davayı her gördüğü yerde bir kaşık suda boğmak isteyenlerden gidip hukuki görüşü nasıl isterseniz? Sizler çocuğunuzun rızkını bu yolda harcarken bu arkadaşlarımızın sırf bu mahkemeyi ertelemek için gidip Hatemi’lerden yüksek ücret karşılığı görüş almaya hakkı yoktur. Bu davayı, hareketi, talebi mahkeme kapılarına düşürmek ayrı bir utanç.”

Mustafa TURAPOĞLU- Fatih YILMAZ/TOKAT, (DHA)