07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Şehit uzman çavuş Nuh Özdemir’i 5 bin kişi uğurladı

Şehit uzman çavuş Nuh Özdemir’i 5 bin kişi uğurladı

DİYARBAKIR'ın Sur İlçesi'nde PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen 26 yaşındaki Uzman Çavuş Nuh Özdemir'in cenazesi memleketi Ordu'nun Akkuş İlçesi, Salman Mahallesi'nde gözyaşları arasında toprağa verildi. Oğlunun ardından gözyaşı döken 60 yaşındaki anne Esme Özdemir'i, şehidin 5 aylık hamile eşi 25 yaşındaki Leyla Özdemir karnını göstererek, "Ağlama anne. Nuh'umuz burada. Nuh geliyor" diyerek teselli etmeye çalıştı.

Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen Uzman Çavuş Nuh Özdemir’in Türk bayrağına sarılı tabutu, cenaze aracıyla Samsun’dan alınarak karayoluyla Ordu’nun Akkuş İlçesi’ne bağlı Salman Mahallesi Camisi’ne getirildi. Buradaki törene Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ak Parti Ordu milletvekilleri Oktay Çanak, Metin Gündoğdu, Ergün Taşçı ve CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Garip Gümüş, çok sayıda vatandaş, protokol üyeleri ve askeri erkan ile yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

Şehidin 5 aylık hamile olan 1.5 yıllık eşi Leyla Özdemir, babası 63 yaşındaki Mehmet Özdemir, 6 çocuk annesi Esme Özdemir, kardeşleri, yakınları ise güçlükle ayakta durabildi. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, şehit babası Mehmet Özdemir ve anne Esme Özdemir ile şehit eşi Leyla Özdemir’e başsağlığı diledi.

“NUH’UMU ÖPEMEDİM, SENİ ÖPEYİM”

Ayakta durmakta güçlük çeken anne Esme Özdemir, kendisine yardımcı olan kadın astsubaya, “Nuh’u mu öpemedim. Seni öpeyim” diyerek sarılıp öptü.

Gözyaşı döken Esme Özdemir’in yanına gelen şehit eşi Leyla Özdemir karnını göstererek, “Ağlama anne. Nuh’umuz burada. Nuh geliyor” diyerek teselli etmeye çalıştı. Metanetini korumaya çalışan şehit eşi Leyla Özdemir’i, kadın askerler ve yakınları da biran olsun yalnız bırakmadı.

Soğuk hava nedeniyle üşüyen şehit annesi Esme Özdemir’e bir subay parkasını ve eldivenlerini verdi. Salman Camisi’nde kılınan öğle namazının ardından şehidin cenaze namazı mahalle meydanında kılındı. Ardından da şehidin Türk bayrağına sarılı cenazesi, cenaze aracına konularak toprağa verilmek üzere Salman Mahallesi’nin Elmalık Aile Kabristanlığı’na götürüldü. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş da baba Mehmet Özdemir ile birlikte cenaze aracına bindi.

Nedim KOVAN/AKKUŞ (Ordu), (DHA)