07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Şanlıurfa’da 5 kişide domuz gribi şüphesi

Şanlıurfa’da 5 kişide domuz gribi şüphesi

ŞANLIURFA'da yüksek ateş şikayetiyle Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvuran 5 kişi, domuz gribi şüphesiyle tedaviye alındı.

Kentin çeşitli mahallelerinde yaşayan ve isimleri açıklanmayan 5 kişi, yüksek ateş şikayetiyle Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu. Acil serviste ilk kontrolleri yapılan 5 kişi, H1N1 virüsü taşıdıkları şüphesiyle tedaviye alındı. Hastalardan kan örnekleri alınarak Adana’ya gönderilirken, hastanede çeşitli önlemler alındı. Hastane çalışanları ile hasta ve yakınlarına maske dağıtıldı.

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yönetici Vekili Doktor İdris Dağ, 5 farklı adresten yüksek ateş şikayetiyle hastaneye gelen hastaların genel durumlarının iyi olduğunu belirterek, şöyle dedi:” Şu anda H1N1 virüsü şüphesiyle 5 hasta yatmaktadır. Yatan bu hastaların genel durumları iyi olup hayati tehlikeleri bulunmamaktadır. Hastanemizde ve acil servisinde karantinaya alma gibi bir durum söz konusu değildir. Bu vakalarımızın kan tahlilleri alındı, Adana’ya gönderildi. Bunların sonuçlarını bekliyoruz.”

Ali LEYLAK-Ömer ŞULUL/ ŞANLIURFA, (DHA)