07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » ‘Sabri bana küfür etti’

‘Sabri bana küfür etti’

Fenerbahçe kaptanı Volkan Demirel, Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Galatasaray ile yapılan ve 2-0 kazandıkları derbi maçın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Takım olarak iyi mücadele ettiklerini belirten Demirel “Güzel bir akşam oldu. Bu galibiyeti Fenerbahçe taraftarına armağan ediyoruz. Takım arkadaşlarım çok iyi mücadele etti. Ben, yere bile yatmadım. Pozisyona bile giremediler. Takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum.” dedi.

“Ben 15 yıldır böyle bir şey görmedim”

Galatasaray’ın Kadıköy’deki galibiyet hasretinin 18 yıla çıktığını hatırlatan Volkan, şunları söyledi:

“Buna alıştık artık. Galatasaray’ın da buna alışması lazım. Maçtan önce başkanlarından tutun da hocaları, futbolcuları, ağabeyleri, ablaları, akrabaları konuştu. ‘Fenerbahçe’yi mağlup edeceğiz’ dediler. Buranın bir gerçeği var. Ben 15 yıldır böyle bir şey görmedim. Hatta beraberliğe sevinen Galatasaray takımı gördüm. Geçmişe baktıktan sonra bu tarz açıklamalar yapsınlar. Kimseyi kırıp, incitmedik. Sadece ‘gelenek bozulmayacak’ dedim. Haklı da çıktım. Bundan sonra inşallah Allah bana burada haklı çıkmayı nasip eder.”

Volkan Demirel, Galatasaray’ın deneyimli sağ beki Sabri Sarıoğlu’ndan taraftarın talebi üzerine üçlü çektirmesini istediğini belirtti. Bu isteğine karşın Sabri Sarıoğlu’nun kendisine küfür ettiğini ileri süren 35 yaşındaki file bekçisi, “Taraftar Sabri’nin üçlü çektirmesini istedi. Ben de ‘gel üçlü çektir’ dedim. Başka bir şey demedim ama o bana küfür etti. Yenilmiştir, hazmedemiyordur… Saygıyla karşılarım.” açıklamasında bulundu.

Volkan, karşılaşma sonrasında sahada yaptıkları ve daha sonra sosyal medyada paylaştıkları “İşte böyle, her sene böyle…” tezahüratıyla ilgili, “18 yıl oldu. Kötü bir şey söylemedik. Her sene olduğunu, böyle olduğunu tüm

taraftarımız söyledi. Biz de eşlik ettik. Bunlarda sıkıntı yok.” ifadelerini kullandı.

Mustafa AKIN-İSTANBUL-(DHA)