07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Ölen oğlu için ödenen tazminatla yaptırdı

Ölen oğlu için ödenen tazminatla yaptırdı

DENİZLİ'nin Kale İlçesi'nde yaşayan Özkan Dönmez, 2006 yılında trafik kazasında 11 yaşında ölen oğlu Oğuzhan Dönmez için ödenen tazminatla, ilçeye 112 Acil Sağlık İstasyonu yaptırdı.

İstasyona, Oğuzhan Dönmez’in adı verildi.

Çamlarca Mahallesi’nde yol kenarında oynayan ilkokul öğrencisi Oğuzhan Dönmez, 2006 yılında, bir otomobilin çarpması sonucu öldü. Kaza sonrası ailesine, sigorta şirketi tarafından yaklaşık 60 bin lira tazminat ödendi. Acılı baba Özkan Dönmez, oğlu için ödenen paraya dokunmadı. Evladını trafik kazasında kaybeden acılı baba Özkan Dönmez, bu parayı, oğlu gibi trafik kazası geçiren kişilere acil müdahalede bulunulabilmesi için 112 Acil Sağlık istasyonu yapımı için kullandı. Denizli-Muğla Karayolu kenarına yapılan 112 binası tamamlandı, hizmete başladı.

Çiftçilik yapan Özkan Dönmez, oğlunu kazada kaybetmenin acısının birazda olsa hafiflediğini belirterek, “Oğlumu kazada kaybettik ama aldığımız tazminatla 112 istasyonu yaptırdık. Oğlumu kaybetmenin acısı bu şekilde biraz hafifledi. Kazalarda yaralanan vatandaşlara ambulanslar daha çabuk ulaşabilecek. Aldığımız paranın kuruşuna bile dokunmadık. Hepsini 112 istasyonu yapmak için harcadık” dedi.

Kale Acil Sağlık İstasyonunun girişine ise, “Bu bina Özkan Dönmez tarafından trafik kazasında kaybettiği oğlu Oğuzhan Dönmez anısına yaptırılmıştır” yazısı asıldı.

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ (DHA)