07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Nişantaşı Üniversitesi Londra Kampüsü’nü Denizli’de tanıttı

Nişantaşı Üniversitesi Londra Kampüsü’nü Denizli’de tanıttı

Nişantaşı Üniversitesi Londra Kampüsü lansmanına Educaturk Denizli Yüksek Öğrenim Fuarı’nda devam etti.

Denizlili rehber öğretmenler ve öğrencilerin yoğun katılımıyla başlayan Educaturk Denizli Yüksek Öğrenim Fuarı’na yaklaşık 20 devlet ve vakıf üniversitesi katıldı. Fuarda, NTV ve CNBC-E kanallarında Doğru Tercih programının yapımcı ve sunuculuğunu üstlenen Sadık Gültekin açılış seminerini verdi. Gri Koç olarak anılan Gökhan Müftoğlu’nun “Gri Hafıza” isimli seminerinde ise motivasyon ve hafıza tekniklerine yer verildi.

Londra Kampüsü’nün Ege Bölgesi’ndeki tanıtımına devam eden Nişantaşı Üniversitesi fuarda yoğun ilgi ile karşılaştı. Globalleşen dünya düzeninde iyi İngilizce bilmenin önemine değinen Nişantaşı Üniversitesi Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Levent Uysal, “Londra Kampüsü’nde çift ana dal, güvenli eğitim, sürekli eğitim ve yüksek lisans eğitim imkanlarının yanı sıra iyi İngilizce öğrenme imkanını da veriyoruz” dedi. Nişantaşı Üniversitesi’ne yerleşen tüm öğrencilerin dönemlik veya yıllık olarak eğitim alabilecekleri Londra Kampüsü için hiçbir ek ücret alınmayacağını ve üniversitenin gözetimindeki yurtlarda konaklayacaklarını belirten Uysal, “Dil yaşayarak öğrenilir. Yaşamlarını Londra’da sürdürürken, İngilizceyi de günlük yaşamlarında kullanarak, yani pratik yaparak öğrenecekler. Londra Kampüsünde öğrenim görmek isteyen tüm öğrencilerin soruları için üniversitemizin ilgili birimleri kendilerine yardımcı olacaktır” diye konuştu.

“DENİZLİLİ ÖĞRENCİLERİN POTANSİYELİ YÜKSEK”
Nişantaşı Üniversitesi standını ziyaret eden öğrenci ve rehber öğretmenlerin ağırlıklı olarak Londra Kampüsü’nü sorduklarını belirten Nişantaşı Üniversitesi Fuarlar Koordinatörü Hatice Karataş, “Denizli sanayisi olarak ülkemizde ilk 5 il arasında yer alıyor. İhracat ve ithalatın yoğun olduğu ilde, genç nüfus sayısı oldukça yüksek. Yükseköğrenim sınavına girecek olan bu kitle, ağırlıklı olarak iyi yabancı dil öğrenmek istiyor. Bu nedenle de Londra Kampüsü fikri hem öğrenciler, hem de rehber öğretmenler tarafından cazip bulundu” dedi.

Denizli’nin tekstil, mermer, bakır üretimi, tarım, hayvancılık, inşaat gibi alanlarda önemli bir ihracat yüzdesinin bulunduğunda dikkat çeken Karataş, “Sanayisi gelişkin olan Denizli’de öğrenciler mühendislik, ekonomi, işletme gibi bölümleri tercih ediyorlar. Staj imkanı yüksek olan illere ilgileri ağırlıkta olan öğrenciler için İstanbul birinci sırada yer alıyor” diye konuştu.

İSTANBUL, (DHA)