07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Nişantaşı Üniversitesi, Eskişehirli öğrencilerle buluştu

Nişantaşı Üniversitesi, Eskişehirli öğrencilerle buluştu

BOYUT Fuarcılığın düzenlediği Educatürk Yüksek Öğrenim Fuarları Eskişehir ile devam ediyor. 30 üniversitenin stant açtığı fuarda Nişantaşı Üniversitesi de öğrencilere Londra Kampüsü'nün tanıtımını yapmaya devam etti. Katılımcı üniversitelerin stantlarına yoğun ilgi gösteren Eskişehirli öğrenciler daha çok eşit ağırlıklı bölümler hakkında bilgi aldılar.

Londra Kampüsleri ile ilgili konuşan Nişantaşı Üniversitesi Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Levent Uysal, “İyi İngilizce anavatanında öğrenilir. Bizler, öğrencilerimizin kendilerini geliştirebileceği tüm imkanları sunmaya çalışıyoruz. Çift anadal, güvenli eğitim, sürekli eğitim ve yüksek lisans imkanlarının yanı sıra Londra Kampüsümüzdeki İngilizce öğrenimi ile onlara kompakt bir seçenek yelpazesi sunuyoruz. Eğitim fuarları da bu manada, öğrencilerle buluşmak açısından doğru bir platform oluşturuyor” dedi.

SIRADA DÜNYA ÇAPINDA YENİ KAMPÜSLER VAR
İlk yurtdışı yerleşkelerini Londra ile başlattıklarını söyleyen Levent Uysal, ilerleyen dönemlerde farklı dünya ülkelerinde yeni yerleşkeler açacaklarının müjdesini verdi. Nişantaşı International Campuses of Higher Education (NICHE) olarak adlandırılan Londra Kampüsüne gösterilen ilgiden sonra diğer ülkelerde de çalışmalarını hızlandıracaklarını anlatan Uysal sözlerini şöyle noktaladı: “Yıllardır ülkemizde yabancı dil öğrenmek sancılı bir süreç gibi algılanır. İnsanlar özellikle İngilizceyi öğrenmek için bir çok kere dil kursuna yazılır, zaman zaman kendi çabalarıyla yeniden girişimde bulunarak çalışır. Ancak, hiçbir zaman istenilen o ileri seviye İngilizce öğrenilemez. İşte, bunun formülü yabancı dili anavatanında öğrenmekten geçiyor. Londra Kampüsü bu bağlamda yabancı dil öğrenmek isteyenlere bir çözümdür.”
Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen’in açılışını yaptığı Educaturk Eskişehir Yüksek Öğrenim Fuarında, NTV ve CNBC-E kanallarında Doğru Tercih programının yapımcı ve sunucusu Sadık Gültekin açılış semineri verdi.

Gri Koç olarak anılan Gökhan Müftüoğlu’nun motivasyon seminerlerinde ise “Gri Hafıza” olarak adlandırılan Motivasyon ve Hafıza Teknikleri seminerleri işlendi. “Geç kalmadan harekete geç” diyen Müftüoğlu, öğrencilerin içinde bulunduğu bilinmezliği, erteleme psikolojisinin zararlarını, bir an önce başlamazsa neler kaybedeceğini, başlarsa neler kazanacağını keyifli bir anlatımla paylaştı.

İSTANBUL, (DHA)