07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » ‘Mezarcı’ filminin çekimleri başlıyor!

‘Mezarcı’ filminin çekimleri başlıyor!

Yönetmenliğini ve senaristliğini Talip Karamahmutoğlu'nun yaptığı Mezarcı filminin çekimleri başlıyor.

Oyuncu kadrosunda, Emre Altuğ, Nilay Erdönmez, Mustafa Uzunyılmaz, Turan Özdemir, Orhan Aydın, Sadık Gürbüz, Hikmet Karagöz, Adem Yılmaz, Hakan Eksen, Bülent Çiftçi gibi isimlerin yer aldığı “Mezarcı” filminin çekimleri başladı.
Yönetmenliğini ve senaristliğini Talip Karamahmutoğlu’nun üstlendiği filmin çekimleri Muğla ve ilçelerinde yapılacak.
Nisan-Mayıs ayları içerisinde çekimleri tamamlanacak olan filmin, kış aylarında vizyona girmesi planlanan “Mezarcı” filminin Görüntü Yönetmenliği’ni Altın Koza ve Altın Portakal ödülü sahibi olan Feza Çaldıran yapacak.
Usta yazar Osman Şahin’in unutulmaz öyküsünden uyarlanan filmin hikayesi ise şöyle;
Yeni bir hayat kurmak umuduyla işçi olarak gurbete gittiği Almanya’da mezarcılık konusunda ustalaşan Ejder, babasının ölümü üzerine memleketi Dalaman Şerefler Köyü’ne döner. Ejder’in köyündeki yerli ve yabancıların oluşturduğu milyon dolarlık yaşam alanları, Ejder’in mezarcılık konusununda ki birikimlerine yeni ufuklar açar.
Milyon dolarlık evlerde oturan bu insanları, öldükten sonra köy mezarlığına defnetmek fikrine karşı çıkan Ejder, ‘Aslan yattığı yerden bellidir’ felsefesi ile yola çıkarak, ölecek her varlıklı insana ölümsüzlüğü simgeleyen zeytin ağaçları altında sonsuz bir yaşam vaat eder.
Kişiye özel mezar tasarımları ile cennete giden bu yolda müşterilerine eşlik eden Ejder ve şirketi ‘Yatay mezarcılık, öldükten sonra bile yanınızda olacak…’ sloganı ile işler yolunda giderken, kasabaya sonradan yerleşen Bektaş’ın travmatik hikayesi ile yüzleşir.