07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Küfürlü mesaj iddiasıyla doktora soruşturma

Küfürlü mesaj iddiasıyla doktora soruşturma

KIRKLARELİ Devlet Hastanesi'nde görev yapan Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı doktor C.D.Ö. hakkında, sosyal medya hesabında küfürlü mesaj paylaştığı iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığı ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Seykreterliği tarafından soruşturma başlatıldı. Dr. Ö. ise hesabın ve paylaşımın kendisine ait olmadığını savunarak Kırklareli halkından özür diledi.

Kırklareli Devlet Hastanesi acil servisinde Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı olarak görev yapan C.D.Ö., iddiaya göre cumartesi akşamı sosyal medya hesabından, ‘Kırklareli halkı yeter kırmayın bi yerlerinizi s….rim yeter ag. Sabahtan beri rahat vermediniz’ diye küfür içeren mesaj paylaştı. Doktor Ö.’nün mesajını gören Kırklareliler, küfürlü mesaja tepki gösterdi. Doktor Ö. ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, paylaşımın kendisine ait olmadığını savunarak şöyle dedi:

“Ama görünen hesap ve paylaşım benim değildir. İsmimin kullanıldığı fake bi hesaptır. Benim yapmadığım bi paylaşımdan dolayı ismim geçtiği için yine de tüm Kırklareli halkından özür dilerim. Benim hesabım yukarıda paylaştığım hesaptır. Bu hesap dışında paylaşılanlara benim adıma itibar etmeyiniz.”

‘AKIL SAĞLIĞI OLAN BÖYLE BİRŞEY YAPMAZ’

Doktor C.D.Ö.’nin küfürlü mesajı iddiaları üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı adli, Kırklareli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği de idari soruşturma başlattı. Kırklareli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Fergan Genç, gazetecilere yaptığı açıklamada, doktor Öğmen hakkında gereken işlemin yapılacağını söyledi. Yrd. Doç. Dr. Genç, “24 yıllık doktorum, ömrümde böyle bir şey görmedim. Biz gereğini yapacağız. Bir kişiye dahi böyle bir söz kullanılamaz. Böyle bir paylaşımı insanın aklı almıyor. Akıl sağlığı olan hiç kimsenin böyle bir şey yapacağına inanmıyorum” dedi.

Selçuk VURUCU/ KIRKLARELİ,(DHA) –