07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Kıvırcık Ali ölümünün 5. yılında anıldı

Kıvırcık Ali ölümünün 5. yılında anıldı

Bakırköy Belediyesi tarafından Bakırköy Belediyesi Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen “Kıvırcık Ali’yi anma gecesi”ne katılan Türk Halk Müziği sanatçılarından Edip Akbayram, Soner Olgun, Güler Duman, Hüseyin Turan, Nilüfer Sarıtaş, Uğur Bozan, Soner Coşkun, Grup Turnalar ve pek çok sanatçı daha Kıvırcık Ali türkülerini seslendirdiler.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ve salonu iğne atsan düşmeyecek şekilde dolduran yaklaşık 2.000 yurttaşın katıldığı gecenin açılışında ‘‘Kıvırcık Ali’’ lakaplı Ali Özütemiz’in oğlu Eren Özütemiz ve kızı Ecem Özütemiz ‘Yanımda Sen Olmayınca’ şarkısını seslendirirken Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu tarafından plaket aldılar. Gecede konuşma yapan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğluşunları söyledi: ‘‘Kıvırcık Ali’yi ölümünün beşinci yılında rahmetle anıyoruz. Umuyorum ki bu ocak ayı bir önce ki yıldan çok daha huzurlu ve bereketli olduğumuz bir yıl olur. Ama ne yazık ki Ocak ayı bende son yıllarda trafik terörüne kurban ettiğimiz Kıvırcık Ali ile birlikte o faşist katliamlarda kaybettiğimiz Uğur Mumcuları, Hrant Dinkleri hatırlatmaya başladı.’’

Anma gecesinde Eren ve Ecem Özütemiz, Kıvırcık Ali’nin eseri olan” ısırgan otu” türküsünü Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Bakırköy Belediye Başkanı Dr.Bülent Kerimoğlu ve Özütemiz ailesinin avukatı Rezan Epözdemir ile birlikte seslendirdiler.