07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Kendisini vurduğu sanılan genci arkadaşı kazayla öldürmüş

Kendisini vurduğu sanılan genci arkadaşı kazayla öldürmüş

SAMSUN'da tabancayla kendini vurduğu sanılan 20 yaşındaki Nevzat Demircioğlu'nu, arkadaşı 16 yaşındaki H.E.K.'nın kaza sonucu öldürdüğü ortaya çıktı.

Olay dün İlkadım İlçesi Hastane Mahallesi Gökay Sokakta meydana geldi. İddiaya göre Nevzat Demircioğlu arkadaşlarının yanında elindeki tabancayla oynarken kaza sonucu ateş alması sonucu, kendini sol göğsünden vurdu. Ağır yaralı genç, arkadaşları tarafından durdurulan bir kamyonetin arkasına konularak Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ölen genç ile yanındakilerin el svabı örneklerini aldı.

Nevzat Demircioğlu’na yapılan tıbbi müdahale sırasında kurşunun sol kolundan girip sol göğsüne saplandığı belirlendi. Bu nedenle Demircioğlu’nu başka birinin vurduğu ortaya çıktı ve polis soruşturmayı genişletti. Soruşturma sırasında, Nevzat Demircioğlu’nun belinde silahla H.E.K. adlı arkadaşının yanına geldiği, birlikte boş bir araziye gittikleri, H.E.K.’nın burada tabancayla oynarken kazayla ateş alması sonucu Nevzat Demircioğlu’nu öldürdüğü kendisinin de parmağından yaralandığı ortaya çıktı.

Polis şüpheliyi gözaltına alıp yaşının küçük olması nedeniyle Çocuk Şube Müdürlüğü’ne teslim etti. Soruşturma sürüyor.

Hakan ÇELİKBAŞ/SAMSUN, (DHA)