07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Kayıp sevgililerin cesedi Manavgat Irmağı’nda bulundu

Kayıp sevgililerin cesedi Manavgat Irmağı’nda bulundu

ANTALYA'da 22 Kasım'dan beri kendilerinden haber alınamayan Azeri 45 yaşındaki Hatıra Hakverdiyeva ve inşaat işçisi 33 yaşındaki Ekrem Dallı'nın cesetleri, Manavgat Irmağı'nda bulundu. Olayın intihar mı cinayet mi olduğu araştırılıyor.

Manavgat Irmağı kıyısında dün gece gezenler, suda sürüklenen kadın cesedini fark ederek durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen ekipler, cesedin, Aşağı Pazarcı Mahallesi 1001 Sokak’ta ırmağın kenarında teknelerin arasına sıkıştığını tespit etti. Ceset çağrılan itfaiye ekiplerinin yardımıyla kıyıya çıkarıldı.

KAYIP AZERİ KADININ CESEDİ

Yapılan incelemede cesedin, Manavgat’ta geçen 22 Kasım’da Ekrem Dallı ile birlikte kayıp başvurusu yapılan Hatıra Hakverdiyeva’ya ait olduğu belirlendi. Olay yerine gelen Hakverdiyeva’nın arkadaşı Huraman Aydın da cesedi teşhis etti. Savcılığın incelemesinin ardından Hatıra Hakverdiyeva’nın cesedi, otopsi yapılmak üzere Antalya Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderildi.

4 SAAT SONRA BİR CESET DAHA

Manavgat Irmağı çevresinde görev yapan Manavgat Belediyesi’ne bağlı özel güvenlik görevlileri, saat 05.00 sıralarında aynı mevkide bir teknenin kenarına takılı erkek cesedini fark etti. İtfaiye ekiplerinin yardımıyla ırmaktan çıkarılan cesedin, inşaat işçisi Ekrem Dallı’ya ait olduğu tespit edildi. Dallı’nın yakınları da olay yerine gelerek teşhis etti. Savcılık incelemesinden sonra Dallı’nın da cesedi otopsi yapılmak üzere Antalya Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderildi.

‘İKİSİ İÇİN KAYIP BAŞVURUSU YAPTIK’

Azeri kadının arkadaşı Huraman Aydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, Hatıra Hakverdiyeva’nın kocasından boşandığını ve 5 çocuk annesi olduğunu belirtti. Çocuklarının Azerbaycan’da yaşandığını kaydeden Aydın, “Hatıra Hakverdiyeva inşaat işçisi Ekrem Dallı ile arkadaştı. Ekrem, Hatıra ile aynı evde yaşamak istiyordu. Hatıra ise bunu kabul etmiyordu. Bu yüzden aralarında birkaç kere tartışma çıktı. En son Hatıra beni arayarak, ‘Ekrem’le buluşmaya gidiyorum’ dedi. Bu görüşmeden sonra bir daha ikisinden haber alamadık. İkisinin de telefonu kapalıydı. Jandarmaya ve polise kayıp başvurusunda bulunmuştuk. Bulunmaları için bir televizyon programından da yardım istemiştik” dedi.

Olay yerine gelen Ekrem Dallı’nın yakınları büyük üzüntü yaşadı. Yakınları, Azeri kadınla bir ilişkilerinin olup olmadığını bilmediklerini, Dallı’ya ait 07 YU 473 plakalı otomobilin de kayıp olduğunu belirtti.

Kamil ATALAY/MANAVGAT (Antalya), (DHA)