07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Kahramanmaraş’ta sağlık çalışanları iş bıraktı

Kahramanmaraş’ta sağlık çalışanları iş bıraktı

KAHRAMANMARAŞ'ta çalışma koşullarının iyileştirilmesini isteyen Türk Sağlık-Sen üyesi 600 sağlık çalışanı, 1 günlük iş bıraktı.

Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi önünde ellerinde pankart ve dövizlerle toplanan Türk Sağlık-Sen üyeleri, çalışma şartlarının iyileştirilmesini isteyerek 1 günlük iş bıraktı.

Sağlık çalışanları adına basın açıklamasını yapan Tür Sağlık-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Adem Demir, çalışanların hakkını alana kadar alanlarda haykırmayı sürdüreceklerini belirterek, şunları söyledi:

“Türk Sağlık-Sen olarak kurum yöneticileriyle görüşmelerimizde defalarca dile getirdiğimiz sorunlara çözüm bulunamaması nedeniyle bugün tüm gün çalışanlar tek yürek olarak sorunlara çözüm bulma adına iş bırakmışlar. Yapılan zulme ve baskıya yeter demişlerdir. Peki bu kadar yoğun iş yükü varken çalışana alın terinin karşılığı verilememekte midir? Bu sorunun cevabı ne yazık ki kocaman bir hiçtir. Kurumun yaşaması ve ayakta durabilmesi için tüm çalışanlar insan üstü bir çaba ve gayretle çalışıyorlarsa, kurum da çalışanını göz ardı etmeyecek taleplerini karşılayacak aksi taktirde çalışanlardan verim beklemek imkansız olacaktır. Mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.”

Mücahit YOLCU/KAHRAMANMARAŞ, (DHA)