07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » İstanbul’da MLKP’ye yönelik operasyon: 10 gözaltı

İstanbul’da MLKP’ye yönelik operasyon: 10 gözaltı

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin terör örgütü MLKP'ye yönelik 5 ilçede eş zamanlı düzenlediği operasyonda 10 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri terör örgütü MLKP’nin sokak eylemlerini yöneten kişilere yönelik çalışma başlattı. TEM ekipleri yaptıkları fiziki çalışmalarla şüphelilerin sokak eylemlerini yöneten, eleman yönlendiren kişiler olduklarını belirleyerek her bir kişinin en az 15 farklı olaya karıştığını tespit etmesinin ardından operasyon kararı aldı.

5 İLÇEDE 10 KİŞİ YAKALANDI

Terör örgütü MLKP’ye yönelik Gaziosmanpaşa, Maltepe, Şişli, Ümraniye, Sancaktepe ilçelerinde düzenlenen operasyona Özel Harekat ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekipleri de destek verdi. TEM Özel Tim ekipleri A.A., A.D., İ.G., S.G., D.H., V.U., M.K., İ.Y., M.D. ve S.O.’yu yakalayarak gözaltına aldı. 10 şüphelinin adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda basılı ve dijital örgütsel doküman ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler, sorgulanmak üzere Vatan Caddesi’nde bulunan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Çağatay KENARLI / İstanbul, (DHA) –