07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » İlkokul çocuklarına teşhirli tacize tutuklama

İlkokul çocuklarına teşhirli tacize tutuklama

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'ndeki 7- 8 yaşlarında olan 8 kız öğrenciye cinsel organını gösteren, içlerinden birine dokunarak taciz eden 42 yaşındaki Z.T. velilerin şikayeti üzerine polis tarafından yakalandı. Emniyette "Elimde olmadan böyle bir şey yapıyorum. Beni tedavi ettirin" dediği öğrenilen Z.T., sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Eskiçeşme ve Türkkuyusu mahallelerindeki ilkokullardan çıkarak evlerine dönen 7-8 yaşlarındaki 8 kız, son üç gündür teşhirci bir sapık yüzünden korkulu anlar yaşadı. Cinsel organını gösteren teşhirci Z.T., çocuklarından birine dokunarak taciz ettiği öğrenildi. Olayı öğrenen velililerin şikayeti üzerine polis, çalışma başlattı. Polisler, Z.T.’yi dün akşam Turgutreis Caddesi’nde yürürken yakaladı. Sekiz çocuk, anne ve babaları ile birlikte emniyete geldi. Çocukların ifadesi pedagog gözetiminde alındı. Çocuk sayısının artabileceği belirtildi.


TUTUKLANDI

Emniyetteki ifadesinde bilgisayar teknikeri olduğunu belirten Z.T.’nin “İstanbul’dan iş bulmak için geldim. Ancak bulamadım. Bunalımdayım. Bu bir hastalık, çocuklara yönelik kötü bir niyetim yoktu. Tedavi edilmek istiyorum” dediği öğrenildi. Bu sabah adliyeye sevk edilen Z.T., tutuklandı.

Çocuğu tacize uğrayan velilerden K.S., “Çocuklar üç dört günden beri okul etrafında ve ıssız sokaklarda dolaşan bir adamın cinsel organını gösterdiğini ve bazı çocukları elle dokunarak taciz ettiğini anlattılar. Çocukları evlere kapatıp şahsı aramaya başladık, bir yandan da polise verdik. Şahıs yakalandı. Bu tür sapıklıkların toplumda artması ile birlikte duyarlılıkta artmalı ki çocuklarımız bu sapıklardan korunabilmeli. Şok içerisindeyiz. Şahıstan şikayetçi olduk” dedi.

Yaşar ANTER- Osman URAS/BODRUM (Muğla), (DHA)