07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Gülhane Parkı’nda duvar çöktü! 2 ölü

Gülhane Parkı’nda duvar çöktü! 2 ölü

Gülhane Parkı'ndaki göçüğün altında 2 kişinin daha bulunduğu belirlendi. Kurtarma ekipleri şu ana kadar 5 kişiyi çıkardı

Duvarın altında kalanların bulunduğunun belirtilmesi üzerine çok sayıda itfaiye ekibi olay yerine sevkedildi. İlk yapılan çalışma sonucu 5 kişi toprak altından kurtarılarak hastaneye gönderildi. İtfaiyenin olay yerindeki çalışması devam ederken AFAD da çalışmalara destek veriyor.

VALİ ŞAHİN’DEN GÜLHANE AÇIKLAMASI

Gülhane Parkı’ndaki çökmeyle ilgili olay yerine gelerek incelemede bulunan İstanbul Valisi Vasip Şahin gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Şahin, “Enkaz altında şu anda iki kişi görünüyor ama arkadaşlar başka biri var mı, yok mu onu da araştırıyorlar. Bir kişi yaralı, onu kurtarıyorlar şu anda. Diğerlerine de bakılacak. Olay oradaki duvarın yıkılması suretiyle olmuş ama niye yıkılmış, nereden kaynaklanmış araştırılıyor. Burası ‘setüstü’ diye bilinen bir yer, çay bahçesinin bir bölümü. Arkadaşlar, detaylı incelemenin ardından yıkılma sebebini de ortaya çıkaracaklardır” dedi.

2 KİŞİYİ ARAMA -KURTARMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Gülhane Parkı’nda duvarın çökmesi sonucu göçük altında kalan 2 kişiyi çıkarmak için itfaiye ve AFAD ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

5 KİŞİ HASTANEYE KALDIRILDI

Enkaz altında kalan 7 kişiden 3’ü kendi imkanlarıyla, 2 kişi ise itfaiye ekipleri tarafından toprak altından kurtarıldı.
Enkazdan çıkarılan Gülben Aydın, Gökçe Çataloluk Asal, Barkın Asal çevrede bulunanların araçlarıyla İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne; Beyza Adıgüzel ile ismi henüz öğrenilemeyen 1 kişi de ambulanslarla Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

İtfaiye ve AFAD ekipleri göçük altından kalan 2 kişi çıkarmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu arada çalışmalara bir iş makinesi de destek veriyor.

Gülhane Parkı’ndaki enkazın altından 1’i kadın 2 kişinin cesedi çıkarıldı

GÜLHANE Parkı’nda duvarın çökmesi sonucu göçük altında kalan biri kadın 2 kişinin cesedi çıkarıldı.

Gülhane Parkı’ndaki bir çay bahçesinin duvarının öğle saatlerinde çökmesi sonucu enkaz altında kalan kişilerin kurtarılması amacıyla bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Enkaz altında kalan 7 kişiden 3’ü kendi imkanlarıyla, 2 kişi ise itfaiye ekipleri tarafından toprak altından kurtarıldı.

AFAD ve itfaiye ekipleri, göçük altında kalan İsa Kılıç ile adı henüz öğrenilemeyen bir kadının cesedine saat 16.00 sıralarında ulaştı. 2 kişinin cesedi enkaz altından çıkarıldı.

İbrahim AKTÜRK- İhsan YALÇIN- Ersan SAN- Süleyman KAYA- Taner YENER/İSTANBUL, (DHA)