07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » ‘Gördüğümüz kadarı ile FETÖ, Pakistan’da…’

‘Gördüğümüz kadarı ile FETÖ, Pakistan’da…’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Başbakanı Navaz Şerif ile baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Erdoğan basın toplantısında şunları söyledi Pakistan ile ilişkilerimiz 14 yıldır artarak devam eden bir gelişme göstermektedir.
Savunma, sağlık, enerji alanında çok önemli ilişkilerimiz var. Keşmir sorununun Pakistan ve Hindistan arasında diyalogla, ilgili BM kararları çerçevesinde çözüme kavuşturulmalısı gerekiyor. Kardeş iki ülke olarak Pakistan ve Afganistan arasındaki ilişki daha da geliştirilmelidir. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında da Pakistan bizim kara gün dostumuz olduğunu açıkça göstermiştir. Gerek sayın Cumhurbaşkanı kardeşim, gerekse Navaz Şerif burada neler yapılabileceğini bizimle paylaşıp, hüzünlerini ifade etmiştir. Darbe girişiminin ardında FETÖ ve onun Pensilvanya’daki başınını bulunduğu kesinlik kazanmıştır. Bu örgütün hedeflerine uluşamak için kan dökmeyi göze aldığını 15 Temmuz’da acı bir şekilde gördük. Tüm dostlarımızı bu örgütün karanlık emelleri konusunda uyarıyoruz. Ülkemizde FETÖ kalıntıları ile mücadele ediyoruz. Bu katiller sürüsünün adalet önünde hesap vermesi için gerekenleri yapıyoruz. Pakistan’ın güvenliğini tehdit eden FETÖ’nün bertaraf edilmesi konusunda Pakistan en başından beri tavrını ortaya koymuştur. Gördüğümüz kadarı ile FETÖ Pakistan’da barındırılmayacak, bu tutumun tüm dost ülkelere örnek olmasını temenni ediyorum.

PAKİSTAN (DHA)