07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Gasp ettikleri altınları iç çamaşırı ve çoraplarını doldurup kaçarken yakalandılar

Gasp ettikleri altınları iç çamaşırı ve çoraplarını doldurup kaçarken yakalandılar

BAHÇELİEVLER'de kendilerine polis süsü vererek Suriyeli aileden 4 kilo altın çalan şüpheliler, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı.

Gasp edilen altınların büyük bölümü şehirlerarası otobüste yakalanan şüpheliler altınları sakladıkları çorap, iç çamaşırları ve bellerine doladıkları kemerlerle geçirildi. Bulunan altınların Emniyet Müdürlüğü’ndeki sergisi ise kuyumcu vitrini görüntüsü oluşturdu. Altınlar aileye geri verilecek.

POLİS SÜSÜ VEREREK GASP ETTİLER

Çobançeşme Mahallesi, Akarsu Sokak üzerinde, 15 Kasım 2016’da kendilerini polis olarak tanıttıktan sonra Suriyeli bir ailenin evine giren 3 şüpheli, 4 kilo altın ve 36 bin dolar gasp ederek kayıplara karışmıştı.

GÜVENLİK KAMERA GÖRÜNTÜLERİ KULLANILARAK TESPİT EDİLDİLER

Suriyeli aileden Feysel İsa İ.’nin şikayeti üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Gasp Büro Amirliği ekipleri, kaçan şüphelileri yakalamak için harekete geçti. Şüphelilerin beyaz bir otomobille kaçtığı bilgisine ulaşan ekipler çevredeki güvenlik kameralarını inceleme altına aldı. Kamera görüntüleri kullanılarak kimlikleri tespit edilen şüphelilerin İstanbul’dan kaçma hazırlığı yaptığı öğrenildi.

GASP ETTİKLERİ ALTINLAR İÇ ÇAMAŞIRI VE ÇORAPLARININ İÇİNDE ÇIKTI

Polis şüphelilerin otobüse bineceklerini tespit ettiği 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda güvenlik önlemi aldı. Şüphelilerden ikisi Hatay otobüsüne binmek üzereyken polis ekipleri tarafından yakalandı. Şüphelilerin yapılan üst aramasında çoraplarının ve iç çamaşırlarının içi ile bellerine bağladıkları kemerlere saklanmış gasp edilen altınlar ele geçirildi. Ele geçirilen altınların 3 kilo 515 gram olduğu öğrenildi. Olayın bir diğer şüphelisinin ise Urfa’ya giderken Çamlıca gişelerde şehirlerarası otobüste yakalandığı belirtildi.

AİLEYİ HATAY’DAN İTİBAREN TAKİP ETMİŞLER

Gasp Büro Amirliğine getirilen şüpheliler Irak uyruklu Ahmet A. ile Suriye uyruklu Muhammet M., ve Salam J.’in gasp edecekleri aileyi Hatay’dan bu yana takip ettikleri öğrenildi. Şüphelilerin gasp ettikleri aileyle aynı gün içinde İstanbul’a geldikleri, burada bir otomobil bularak ertesi gün eylemlerini gerçekleştirdikleri öğrenildi.

ŞÜPHELİLERİN SORGUSU DEVAM EDİYOR

Şüphelilerin poliste sorgularına devam edilirken, olaya karışan başka kişilerin olma ihtimalinin araştırıldığı öğrenildi. Bulunan altınların soruşturmanın tamamlanmasının ardından Suriye’li aileye teslim edileceği öğrenildi.

Ali AKSOYER/İSTANBUL(DHA)